Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Havajský Everest

Torresův poslední duel skončil debaklem 1:6. Útěchou bylo přátelské loučení s Iniestou a Villou

Fotbalový mistr světa a Evropy Fernando Torres odehrál poslední zápas v kariéře, jejíž konec oznámil v červnu. Derniéru ale pětatřicetiletému útočníkovi pokazil výsledek, jelikož jeho tým Sagan Tosu utrpěl v japonské lize debakl 1:6 od Visselu Kóbe.

Poslední zápas Fernanda Torrese a po něm objetí s Andrésem Iniestou
zdroj: ČTK/AP autor: Nozomu Endo

Torres podle vlastních slov ukončil hráčskou dráhu v ikonickém duchu a perfektní chvíli, jelikož nastoupil proti bývalým reprezentačním spoluhráčům Andrési Iniestovi a Davidu Villovi.

Torres, jemuž se přezdívá El Niňo (Dítě), je odchovancem Atlética Madrid, za které během dvou angažmá v letech 2001 až 2007 a 2015 až 2018 nastřílel přes sto branek. Vedle postupu do nejvyšší soutěže v roce 2002 si s ním před třemi lety zahrál i ve finále Ligy mistrů. Z mateřského klubu, s nímž loni vyhrál Evropskou ligu, před rokem odešel do Japonska.

Je nám líto, video expirovalo.
Torres se v Japonsku velkolepě rozloučil s profesionální kariérou

Torres má také za sebou působení v AC Milán, Liverpoolu a Chelsea, se kterou v roce 2012 vyhrál Ligu mistrů a v následující sezoně přidal triumf v Evropské lize. Ve španělské reprezentaci odehrál 110 zápasů a s 38 brankami je třetím nejlepším střelcem národního týmu za Villou (59) a Raúlem (44).

Na Euru 2008 jeho gól rozhodl finále s Německem a při triumfu na evropském šampionátu v roce 2012 byl spolu s pěti dalšími hráči nejlepším střelcem turnaje. Torres nechyběl ani u vítězství na mistrovství světa v roce 2010.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy