SP ve freestyle lyžování 2024/2025

Tlak po změně stran Slavii nestačil, z triumfu v CEE Cupu se opět raduje Palmeiras

Počtvrté v řadě opanovali CEE Cup dorostenci Palmeiras. V dramatickém finále 11. ročníku udolali Slavii 2:1, čímž prodloužili nadvládu na prestižním pražském mládežnickém turnaji. Stupně vítězů doplnilo Flamengo, které v utkání o třetí místo porazilo Spartu 1:0.

Sestřih finále Slavia Praha – Palmeiras

Vyrovnané finále se naklonilo na stranu brazilského klubu v závěru první půle. V 41. minutě otevřel skóre Jhonatan De Lima, který z bezprostřední blízkosti dorazil do sítě oku lahodící "oblouček" Thauana Silvy, jenž brankář Adam Rezek vytlačil na břevno. Krátce nato navíc zdvojnásobil náskok Palmeiras po individuálním průniku Vitor André.

Sešívaní se sice v Ďolíčku ve druhém poločase nadechli a brzy zkorigovali zásluhou Adama Pudila, který na zadní tyči zužitkoval milimetrově přesný centr Jakuba Kolíska, ale více už ze svého náporu nevytěžili. I proto, že přímý kop Davida Mikulandy zneutralizoval v 76. minutě i za cenu "sebezničení" gólman Kauan Lima Da Cunha.