Golfista roku

Tévez rozhodl o vítězství City na hřišti Aston Villy

Birmingham - Fotbalisté Manchesteru City vyhráli v dohrávce 28. kola anglické ligy 1:0 na hřišti sestupem ohrožené Aston Villy a pojistili si druhé místo v tabulce. Jediný gól zápasu vstřelil v nastavení prvního poločasu Carlos Tévez.

Carlos Tévez skóruje za Manchester City
zdroj: EPA

Porážku trápící se Aston Villy měl na svědomí symbolicky její kapitán Ciaran Clark. Irský stoper zaváhal při rozehrávce, o míč ho obral střídající Edin Džeko a předložil míč do vyložené šance Tévezovi. Argentinec si vychutnal domácí obranu a několik sekund po uplynutí 45. minuty skóroval.

Úřadující mistři City mají po dnešku 12 bodů ztráty na vedoucího městského rivala United, před třetím Tottenhamem mají k dobru pět bodů. Villa je v pásmu sestupu třetí od konce.