Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Evropská liga UEFA

Švento už si v letošní sezoně za Slavii asi nezahraje, musel na operaci kolena

Praha – Slavia se ve zbytku letošní sezony bude muset s největší pravděpodobností obejít bez Dušana Šventa. Jednatřicetiletý slovenský levý obránce či záložník se podrobil artroskopii kolena a čeká ho delší rekonvalescence tak, aby byl fit na další ročník.

Dušan Švento
zdroj: ČTK autor: Paprskář Pavel

"Po několika intenzivních trénincích mi koleno nateklo, pociťoval jsem na jedné straně bolesti. Myslel jsem si, že to nějak odezní, bohužel to nebyl ten případ. Nechal jsem si tedy udělat vyšetření a byl tam nález v oblasti menisku a chrupavky. Bohužel mě čeká delší rekonvalescence, která pravděpodobně potrvá až do konce sezony," řekl Švento.

"Mělo by to být nasměrované tak, abych byl na přípravu v pohodě a abych další sezonu mohl absolvovat bez zdravotních problémů. To je pro mě priorita. Bude mi dvaatřicet, chtěl bych si ještě jednu sezonu užít a pak fotbalovou kapitolu uzavřít," doplnil Švento.

Dlouholetý slovenský reprezentant se vrátil do Slavie vloni v červnu. V této sezoně zasáhl do dvanácti kol první ligy, na jaře už si za aktuálně druhý tým tabulky nezahrál.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy