58. Rally Šumava Klatovy

Sparťanky opět nestačily na Lyon a v LM končí

Lyon (Francie) - Fotbalistky Sparty se rozloučily s Ligou mistryň potřetí za sebou v osmifinále. Po Arsenalu a Linköpingu byl nad jejich síly favorizovaný Lyon, kterému po domácí prohře 0:6 podlehly stejným výsledek i v odvetě.

Lyon jako obhájce prvenství patří k hlavním favoritům soutěže a rozpočtem i zázemím se mu Sparta nemůže rovnat. To se potvrdilo i na hřišti. Po jasném průběhu prvního duelu dominoval francouzský celek i v odvetě. Sparťanky se sotva dostávaly za půlku a za celý zápas nevystřelily.

Dlouho však držely přijatelný výsledek 0:1, který už ve 3. minutě stanovila Dickenmannová. Lyon se pak nemohl dlouho prosadit, vše si však vynahradil po změně stran, kdy dal čtyři góly během dvaceti minut a zápas dohrál v poklidném tempu. Šestou branku přidaly domácí hráčky až v závěru.