Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Sparta posiluje, z Ostravy přestoupil Hušbauer

Praha - Fotbalisté Sparty Praha dál posilují kádr. Zřejmě jako náhradu za záložníka Kamila Vacka, jehož přestup do italské Verony včera ohlásili, získal letenský klub nového hráče. Z Baníku odešel reprezentant do 21 let Josef Hušbauer a se Spartou podepsal smlouvu na čtyři roky. Hráč, který se v české lize proslavil svým férovým chováním, nebyl po příchodu nového trenéra do Baníku spokojený. Zájem o něj projevilo více českých klubů.

Jednadvacetiletý tvořivý záložník se tak vrací do klubu, který ho vychoval. Ve Spartě působil až do roku 2007, než zamířil do dorostu Jihlavy. První ligu si zahrál za Žižkov a Příbram, do Baníku přestoupil loni v červnu.

V lize má na kontě 64 zápasů a sedm vstřelených gólů. V Ostravě nastupoval Hušbauer pravidelně a ještě v 1. kole nové sezony se zapsal mezi střelce. V dalším utkání se ovšem nevešel do základní sestavy a nechal se slyšet, že chce odejít, protože necítí důvěru nového trenéra Pavla Malury.

O Hušbauera se podle jeho agenta Ondřeje Chovance zajímalo hned několik klubů, spekulovalo se však hlavně o druholigové Jihlavě. Nakonec dal přednost Spartě.

Hušbauer se na českých trávnících proslavil také svým chováním fair play. Ještě v dresu Příbrami přiznal v utkání v Českých Budějovicích teč a domácí následně vstřelili rozhodující gól na 2:1. Za své gesto dostal cenu od Českého klubu fair play.

Zdroj
ČT24, ČTK

Hlavní zprávy