Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Za oponou Valašské rally

Šokovaný Inter: Prohru jsme si nezasloužili

Milán - Vítězové fotbalové Ligy mistrů 2010 z Interu Milán strnuli v šoku a rozčarování poté, co ve středu zkolabovali při svém vstupu do Ligy mistrů a před domácím publikem prohráli s Trabzonsporem 0:1. Turečtí vicemistři šokovali při své premiéře ve věhlasné soutěži San Siro vítězným gólem českého zadáka Ondřeje Čelůstky, ale domácí tvrdili, že si takový výsledek nezasloužili. Nic to nemění na euforii hráčů Trabzonsporu a hlavně Čelůstky, který se cítí jako ve snu. "Gól patří mému strýčkovi, který má zítra (ve čtvrtek) narozeniny," líčil nadšený Čelůstka, který do Trabzonsporu zamířil v letní pauze ze Slavie.

Liga mistrů
zdroj: ČT24 autor: ČT24

Čelůstka měl před duelem na hřišti Interu o motivaci postaráno: před rokem a půl odešel hostovat právě do italské ligy, ale v Palermu se při půlročním hostování příliš neprosadil. Po pokoření Interu cítil zadostiučinění. "Bylo krásné přijet zpátky do Itálie a dát tady vítězný gól. Je to jako sen," pochvaloval si zlínský odchovanec. "Hrál skvělý zápas. A nešlo jen o jeho branku," prohlásil kouč Trabzonsporu Senol Günes.

Jeho branka ze 76. minuty Inter ochromila. Domácí, kteří měli během zápasu chvílemi až drtivou převahu, po ní jen těžko hledali slova. "Nebyla to zasloužená porážka. Měli jsme sedm obrovských šancí, o tom to je... Neměli jsme prostě štěstí, naopak soupeř dal z jediné šance branku. Hráči jsou smutní, ale připravení reagovat," uvedl trenér Gian Piero Gasperini, který měl jiné představy o své premiéře v evropských pohárech na lavičce slavného klubu.

Ondřej Čelůstka (vpravo) v akci
zdroj: AP

Inter tak zažívá špatný vstup do sezony, v srpnu nezvládl městské derby a podlehl v italském Superpoháru milánskému AC, o víkendu prohrál i v ligové premiéře v Palermu. Teď jej potkal další nezdar. "Není to pro nás šťastné období. Ale sezona je na začátku, je dost času na nápravu," řekl Gasperini.

Hráči Trabzonsporu si ale nedělali nic z toho, že jejich výhra má přívlastek "šťastná". Klub v Lize mistrů vůbec hrát neměl, ale nakonec nahradil za korupci potrestané Fenerbahce. Fotbalisté vůbec nečekali, jak jim vyjde historický debut v LM."Byla to velká chvíle pro celý klub a my jsme neuvěřitelně šťastní, že jsme odstartovali se třemi body. Dokázali jsme něco mimořádného," prohlásil záložník Gustavo Colman. "Ale je ještě moc brzo myslet na to, že bychom mohli postoupit," dodal Colman, který se se spoluhráči ve skupině postaví ještě proti CSKA Moskva a Lille.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy