World Triathlon Championship Series 2024

Sokolov zaznamenal vysokou výhru. Čtyřmi brankami deklasoval Vítkovice

Sokolov si ve 23. kole Fotbalové národní ligy užil vysokou výhru nad Vítkovicemi (4:0). Vedení klubu nicméně po ztrátě sponzora počítá pro příští ročník jen s přihláškou do ČFL. Ostravský celek zůstal po sedmé porážce v řadě poslední.

Fotbalisté Baníku Sokolov
zdroj: ČTK autor: Slavomír Kubeš

Sokolov rozhodl zápas už v první půli, kdy nejprve Marek Krátký poslal do sítě odražený míč a po půlhodině hry přihrál na druhý gól Marku Červenkovi. Po změně stran se trefil ještě střídající Ju Kang-hjon a poslední branku si hosté dali v závěru sami.

Líšeň vyhrála v Prostějově 1:0 a ukončila šestizápasové čekání na tři body. Brněnský celek přeskočil soupeře v tabulce díky centru Jaroslava Málka na Jana Silného, který se v 18. minutě postaral o jediný gól zápasu.

Líšni patří deváté místo a ztrácí dva body na osmou Chrudim, která neudržela vedení ve Vlašimi. Domácí díky gólům Milana Kadlece a Oskara Fotra otočili stav na 2:1 a zvítězili potřetí za sebou.

Výsledky 2. fotbalové ligy:

Prostějov - Líšeň 0:1 (0:1), Sokolov - Vítkovice 4:0 (2:0), Vlašim - Chrudim 2:1 (0:0).