Po trailech přes hory

Slavia na úvod přípravy porazila Sönderjyske 4:0, Zlín zdolal v Tipsport lize Skalici 2:0

Slavia v úvodní přípravě před startem jarní části sezony porazila na soustředění v portugalském Algarve druholigové dánské Sönderjyske 4:0. Zlín zdolal v Tipsport lize Skalici 2:0.

Slavia si v utkání proti Sönderjyske, které vede bývalý asistent trenéra Sparty Nörgaard, rozdělila góly rovnoměrně do obou poločasů. V prvním se prosadili Tijani a Van Buren, po přestávce Provod a Wallem.

Kouč Pražanů Trpišovský o poločase vystřídal téměř kompletní jedenáctku. Dostalo se i na nové posily Dioufa a Zmrzlého.

Naopak další zimní akvizice vršovického celku, reprezentační brankář Jindřich Staněk, do utkání nezasáhl.

Slavii na soustředění v Portugalsku čekají ještě AIK Stockholm a Peking Kuo-an.

Sestřih utkání Skalica – Zlín

Rovněž Zlín odehrál proti Skalici oba poločasy v odlišných sestavách. Svěřenci trenéra Červenky rozhodli po změně stran, kdy se během devíti minut trefili Libor Bobčík a Chibuike.

"Zápas hodnotím pozitivně. Výhra je důležitá pro sebevědomí, soupeř byl celkem kvalitní. Překvapilo mě, jakou má slovenská liga kvalitu," řekl Bobčík v rozhovoru pro klubovou televizi.

Ševci ve druhém utkání přípravného turnaje zvítězili poprvé, v sobotu podlehli jinému slovenskému týmu Zlaté Moravce – Vráble 0:1.

Předposlední tým nejvyšší soutěže zakončí účinkování v Tipsport lize v sobotu proti druholigovému Brnu.

Výsledky přípravných zápasů:

Slavia Praha – Sönderjyske 4:0 (2:0)
Branky: 12. Tijani, 31. Buren, 50. Provod, 78. Wallem.

Sestava Slavie:
I. poločas: Mandous – Tomič, Vlček, Bořil, Dumitrescu – Hromada, Oscar – Van Buren, Tecl, Ogungbayi – Tijani.
II. poločas: Sirotník – Douděra, Holeš, Sinyan, Diouf – Zafeiris, Zmrzlý – Wallem, Provod (79. Lacko), Jurečka – Chytil. Trenér: Trpišovský.

Tipsport liga – skupina C: Skalica – FC Zlín 0:2 (0:0)
Branky: 55. Bobčík, 64. Chibuike.

Sestava Zlína:
I. poločas: Dostál – Reiter, Čelůstka, Didiba, Cedidla – González, Achvlediani, Raiter, Ikugar, Švach, Kolář – Janetzký.
II. poločas: Bachůrek – Didiba, Simerský, Jura, Bartošák – Vukadinovič, Bobčík, Bužek, Kulíšek, Polášek – Chibuike. Trenér: Červenka.