Následuje
MS 2020 Německo

Slavia mi možná pošle po poločasovém výstupu fakturu, prozradil Trpišovský

"Bylo to pro nás utkání jak na Matějské, protože jsme byli chvíli nahoře a chvíli dole." Tak hodnotil remízový zápas na Slavii trenér Liberce Jindřich Trpišovský. Kouče Severočechů rozohnil zejména výkon jeho svěřenců v první půlce a o poločase měl v kabině hodně emotivní proslov. Slovan nakonec dokázal vyrovnat, ale ani s dělbou bodů liberecký kouč spokojený nebyl. "Nechci, aby to vyznělo neskromně, ale měli jsme vyhrát," dodal.

Jindřich Trpišovský
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

Liberec poslal do vedení Marek Bakoš, jenže Slavia v 10. a 13. minutě odpověděla. "Povedlo se nám dát rychlearrow-10x10.png (#27688308) gól, ale paradoxně nám ublížil, protože jsme začali hrát pasivně a pod tlakem jsme udělali dvě hrubé chyby," řekl Trpišovský.

Nejprve se trefil Milan Škoda a po něm Jan Mikula. O remíze poté v 55. minutě rozhodl střídající Josef Šural. "Po prvním poločase jsem byl na hráče naštvaný, ale o přestávce jsme si to vyříkali. Možná mi ale Slavia pošle fakturu, protože jsem něco rozbil," uvedl Trpišovský.

Severočeši po přestávce poslali na hřiště Šurala a výrazně se zlepšili. Kromě vyrovnávací branky měli totiž ještě několik dalších šancí na vítěznou branku. "Nevím, jestli to bylo Šuralem, nebo tím, co se dělo v kabině," uvedl liberecký kouč. "Nechci, aby to vyznělo neskromně, ale měli jsme vyhrát. Možností jsme měli hodně, ale soupeře zachránil brankář Berkovec," prohlásil.

Liberec zatím pod novým trenérem prožívá skvělý vstup do sezony. Tým, který se v minulém ročníku zachraňoval, ještě neprohrál, když v prvním kole porazil Mladou Boleslav a pak v úvodním utkání 3. předkola Evropské ligy vyhrál 2:1 nad Kirjatem Šmona. Odveta ho čeká v Izraeli už ve čtvrtek.

"Máme čtyři body plus výhru v Evropě, ale nesmí nás to uchlácholit," řekl Trpišovský. "Kdyby nám ale před sezonou někdo řekl, že porazíme Boleslav a budeme mít blízko k výhře na Slavii, tak bychom byli spokojení. Jenže je potřeba vidět, že jsme měli na víc. Je to taková spokojenost na 80 procent," dodal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy