Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS 2019 Nizozemsko

Sion žaluje členy výkonného výboru FIFA

Sion (Švýcarsko) - Fotbalový klub Sion podal žalobu na členy výkonného výboru FIFA kvůli jejich hrozbě vyloučení Švýcarska z mezinárodních soutěží. Představitelé Sionu dnes na svém webu uvedli, že fotbalová asociace se svou výzvou ze 17. prosince dopustila vydírání a porušila základní právní normy. 

FIFA
zdroj: ISIFA/EPA

FIFA dala švýcarskému svazu měsíc na to, aby potrestal klub ze Sionu. Ten je ve sporu se světovou federací FIFA i evropskou UEFA kvůli svému vyloučení z Evropské ligy. Dokonce se obrátili na civilní soud, což regule FIFA a UEFA zakazují.

Zástupci světové federace proto vyzvali Švýcary, aby do 13. ledna Sion potrestali. Pokud tak neučiní, bude národní svaz vyloučen z FIFA. To by například znamenalo, že by Basilej nemohla v únoru nastoupit k osmifinále Ligy mistrů proti Bayernu Mnichov.

UEFA nedovolila Sionu startovat v hlavní soutěži Evropské ligy kvůli tomu, že v předkole proti Celtiku Glasgow nasadil pět posil, které přivedl v létě v době, kdy byl údajně stále v trestu za neoprávněný přestup egyptského brankáře Essama Al Hadárího z roku 2008. Místo Sionu tak šel do hlavní soutěže Celtic.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy