Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Vuelta a Burgos 2020

Silvestrovské derby ozdobí pět nováčků, na trávník vyběhne Kincl či Vlček

Praha – Hned pětice nováčků se představí v tradičním Silvestrovském derby v kategorii internacionálů. Za obhájce vítězství Slavii si v exhibičním duelu mohou připsat premiérový start někdejší obránce Lukáš Došek a současný vedoucí A-týmu červenobílých Stanislav Vlček, za Spartu pak útočníci Marek Kincl s Michalem Pospíšilem a trenér letenské rezervy Martin Hašek. Přímý přenos můžete sledovat 31. 12. od 11:15 na ČT sport nebo na našem webu.

Silvestrovské derby
zdroj: ČTK

V brance internacionálů Sparty by měl nastoupit také jeden aktivní ligový fotbalista - Jaromír Blažek z Jihlavy. Jeho spoluhráči budou například Jiří Novotný, Michal Horňák, Vratislav Lokvenc či Libor Sionko. Slávisté počítají s Martinem Vaniakem, Pavlem Kukou, Martinem Hyským či trenérem Dukly Lubošem Kozlem.

Osmadvacáté silvestrovské derby pražských "S" se uskuteční poslední den roku na umělé trávě v Edenu. Program otevře od 11:15 derby veteránů nad 45 let, o hodinu později začne souboj internacionálů nad 35 let.

"Hodně se těším, hlavně na setkání s kamarády a bývalými spoluhráči. Možná bych uvítal, kdyby ten zápas mladších, ke starším mluvit nebudu, se hrál v uvolněnější atmosféře. Aby to pro lidi bylo přínosnější a viděli krásný fotbal, na kterém padne deset, patnáct, dvacet gólů... Ať zápas přinese zážitek, ne fauly, vyhecovanost, toho jsme si užili ve svých kariérách dost," uvedl na někdejší obránce Sparty Horňák.

Slávističtí internacionálové loni vyhráli 8:5 a připsali si osmnácté vítězství. Pouze pětkrát vyhrála Sparta, čtyřikrát skončilo derby remízou. Z deseti dosavadních zápasů veteránů se třikrát radovali Letenští, dvakrát slávisté a pětkrát duel nepoznal vítěze.

Je nám líto, video expirovalo.
Silvestrovské derby ozdobí pět nováčků, na trávník vyběhne Kincl či Vlček
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy