Touchdown

Senegal zastavil Benin a je v semifinále afrického mistrovství

Fotbalisté Senegalu se po 13 letech probojovali do semifinále afrického mistrovství. Ve čtvrtfinále zvítězili 1:0 nad Beninem, který při čtvrté účasti na šampionátu poprvé prošel do vyřazovací části a pak na penalty vyřadil favorizované Maroko. Dalšími semifinalisty jsou hráči Nigérie, kteří zdolali Jihoafrickou republiku 2:1.

Utkání Snegal - Benin
zdroj: ČTK/AP

Jediný gól utkání Senegalu s Beninem padl v 70. minutě, kdy Sadio Mané prostrčil míč nabíhajícímu Idrissovi Gueyemu a ten překonal brankáře Beninu. Outsider dohrál v oslabení, v 83. minutě dostal červenou kartu Olivier Verdon za sražení unikajícího soupeře před vápnem.

Senegal, v žebříčku FIFA nejvýše postavený africký tým, bude hrát o finále s vítězem čtvrtečního duelu Madagaskar - Tunisko. Nigérie, která postoupila díky brance Williama Troosta-Ekonga z 89. minuty, si počká na vítěze utkání mezi Pobřežím slonoviny a Alžírskem.