Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Šéf Ondrášovky Duba: Není jediný důkaz pro to, že jsem Berbrův člověk

Praha - Zejména svými zkušenostmi krizového manažera by chtěl českému fotbalu pomoci kandidát na předsedu Fotbalové asociace ČR Libor Duba. Generální ředitel firmy Ondrášovka má v případě svého zvolení v plánu mimo jiné obnovit finanční toky, které pozastavilo obvinění asociace v důsledku dotační kauzy, a také zajistit přísun kvalitních lidí do regionů. Zároveň odmítá, že by byl preferovaným kandidátem kontroverzního místopředsedy asociace Romana Berbra. "Neexistuje pro to žádný důkaz. Do fotbalu jsem přišel zvenku a jako takový budu vždycky pro část fotbalové veřejnosti předmětem spekulací," připustil Duba.

Je nám líto, video expirovalo.
Duba: Chci fotbalu pomoct jako krizový manažer

"Byl jsem osloven lidmi z regionů, jestli bych nezvážil kandidaturu. Překvapilo mě to podobně jako zveřejnění mého jména mezi kandidáty některé fotbalové příznivce. Ale po zvážení všech okolností jsem se rozhodl kandidovat," řekl Duba.

V roli šéfa FAČR by se choval jako krizový manažer a využíval zkušeností z vedení velkých nápojářských společností Ondrášovka a Korunní. "Nejdu do fotbalu vydělávat peníze, ale pomoci mu. Na FAČR nastala krizová situace, je třeba narovnat finanční toky, zrevidovat aktuální stav a podívat se na to, jak dál řešit financování sportu z peněz komerčních i veřejných. Určitě si myslím, že mám na to dostatek zkušeností i kontaktů ať z fotbalové sféry, nebo mimo ni," prohlásil čtyřiatřicetiletý absolvent vysoké školy ekonomické.

Za klíčové považuje zejména obnovení financování fotbalu, který má kvůli obvinění pozastavené dotace z MŠMT. Na vývoj situace kolem obvinění předsedy FAČR Miroslava Pelty vyčkávají i sponzoři.

"Situaci je třeba co nejrychleji zanalyzovat a narovnat. V první řadě je potřeba vybrat projekty, které jsou zdravé, a apelovat na ministerstvo, aby do těchto projektů peníze uvolnilo," nastínil Duba. "Ve druhé fázi je třeba podezřelé projekty dostat do stavu, kdy je buď zastavíme, anebo napravíme, abychom věděli, s čím můžeme počítat," dodal.

"A také je třeba apelovat na politické strany, aby před volbami daly v písemné podobě vyjádření, jak bude dlouhodobě nastavená koncepce financování sportu. Aktuální systém je netransparentní a vznikají podezření," prohlásil Duba s tím, že chce i jednoznačně popsat vztahy mezi FAČR, Ligovou fotbalovou asociací a krajským a okresním fotbalem, zejména co se týká finančních toků.

S fotbalem má momentálně nejvíce zkušeností z regionů, jelikož jeho firma sponzoruje Pohár mládeže Ondrášovka Cup či krajský přebor a celý Středočeský fotbalový svaz, kde na projektech spolupracuje s jeho předsedou Miroslavem Libou.

"Vidím, co regiony trápí. To je třeba nedostatek rozhodčích. Takže bych se chtěl zaměřit na projekty, které už jsou spuštěny, jako je nábor rozhodčích a lidí, kteří budou pomáhat organizovat fotbal. Chtěl bych přijít s řešením, jak do fotbalu zajistit dlouhodobý přísun kvalitních lidí, které pomohou k narovnání vztahů, které jsou nevyjasněné a nečitelné," dodal.

Vedle Duby kandidují na předsedu FAČR bývalý generální sekretář FAČR a mezinárodní delegát UEFA a FIFA Petr Fousek a šéf marketingové fotbalové společnosti STES Martin Malík.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy