Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Schick začíná po pěti týdnech znovu trénovat

Pět týdnů po natržení lýtkového svalu se Patrik Schick znovu zapojil do přípravy Bayeru Leverkusen. Zatím netrénuje naplno a není jasné, zda zasáhne do sobotního zápasu s Herthou Berlín.

Patrik Schick
zdroj: ČTK/DPA autor: Marius Becker

Schick utrpěl 18. února v ligovém utkání v Mohuči trhlinu v levém lýtkovém svalu a od té doby nehraje. Začátkem března vyšetření ultrazvukem neukázalo ani náznak ruptury v lýtku a lékaři dali šestadvacetiletému kanonýrovi zelenou k návratu na hřiště.

Druhý nejlepší střelec bundesligové sezony s 20 góly ale dosud trénoval jen individuálně a musel být vyřazen z nominace národního týmu. Ten minulý čtvrtek prohrál v semifinále play-off o postup na mistrovství světa ve Švédsku 0:1 v prodloužení a dnes sehraje přípravu ve Walesu.

Schick dnes poprvé absolvoval větší zátěž se spoluhráči. "Patrik byl schopný dokončit mnoho částí tréninku se sníženou intenzitou," řekl pro web Leverkusenu švýcarský trenér Gerardo Seoane.

Návrat českého útočníka nechce uspěchat, ale jeho start proti Hertě nevyloučil, zvlášť s ohledem na rozsáhlou marodku Bayeru. "V současné personální situaci by samozřejmě jeho návrat byl důležitý. Jsem si jistý, že pro nás bude velkým přínosem ve zbývajících utkáních," dodal kouč třetího celku tabulky.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články