Hokejista sezony Tipsport Extraligy v ledním hokeji 2023/2024

Salah režíroval postup Egypta do osmifinále mistrovství Afriky, dál jde i Nigérie

Druhé utkání, druhé vítězství a bleskový postup do play-off. Fotbalisté Nigérie a domácího Egypta si na mistrovství Afriky zajistili mistenku v osmifinále. Prvně jmenovaní porazili ve velkém vedru Guineu díky gólu Kennetha Omerua 1:0, vítězství Egypta nad Konžskou republikou 2:0 řídil brankou a asistencí Mohamed Salah.

Egypťan Mohamed Salah střílí na branku v utkání s Konžskou republikou
zdroj: ZUMA autor: Ulrik Pedersen

Největší hvězda turnaje Salah nejdříve zahodil vyloženou šanci a jeho přímý kop skvěle zneškodnil soupeřův brankář, ale v 25. minutě už se mohl radovat, neboť připravil úvodní gól zápasu pro kapitána domácího celku Ahmada Almuhammadího.

Krátce před přestávkou se premiérového zásahu na turnaji dočkal k nadšení 75 tisíc diváků na stadionu v Káhiře i sám útočník Liverpoolu.

Konžští fotbalisté sice jednoho z favoritů na celkové prvenství přehrávali, ale gól nedali ani ve druhém střetnutí na turnaji, dvakrát je zastavilo břevno.

Blízko postupu do osmifinále je i Uganda, která po výhře nad Konžskou republikou remizovala se Zimbabwe 1:1.