Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

S Gruzií fotbalová reprezentace Ligu národů začne i skončí

Po čtvrtečním losu už mají čeští fotbalisté jasno i v tom, kdy zápasy ve své skupině B1 Ligy národů sehrají. Do čtvrtého ročníku vstoupí 7. září zápasem v Gruzii. Úvodní blok zakončí o tři dny později, kdy přivítají Ukrajinu. Čtyřčlennou skupinu B1 zakončí svěřenci trenéra Ivana Haška 19. listopadu před svými fanoušky zápasem s Gruzií. UEFA informovala o termínech utkání den po čtvrtečním losu v tiskové zprávě.

Je nám líto, video expirovalo.
Čtvrtý ročník Ligy národů byl rozlosován

Zbylým soupeřem českého celku bude Albánie. Balkánského protivníka z nedávné evropské kvalifikace národní mužstvo přivítá 11. října, odvetu v Tiraně odehraje 16. listopadu coby předposlední zápas. Venkovní duel proti Ukrajině, která kvůli válce s Ruskem nastupuje k domácím zápasům na neutrální půdě, bude na programu 14. října.

Češi se potřetí ze čtyř dosavadních ročníků Ligy národů představí v Lize B, v druhé ze čtyř výkonnostních úrovní soutěže. Postup do Ligy A si přímo zajistí pouze vítěz skupiny, poslední celek naopak spadne o úroveň níž.

Novinkou Ligy národů je play-off. Týmy na druhých místech v divizi B se ve dvojzápasech utkají o postup proti mužstvům ze třetích míst Ligy A, celky z třetích příček čeká boj o udržení proti zemím z druhých pozic v Lize C.

Program českého týmu ve skupině B1:

Sobota 7. září: 18:00 Gruzie – Česko,

úterý 10. září: 20:45 Česko – Ukrajina,

pátek 11. října: 20:45 Česko – Albánie,

pondělí 14. října: 20:45 Ukrajina – Česko,

sobota 16. listopadu: 20:45 Albánie – Česko,

úterý 19. listopadu: 20:45 Česko – Gruzie.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články