Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Golf Time

Rusové se nechtějí smířit s vyřazením ze soutěží FIFA a UEFA, odvolají se k arbitráži

Ruský fotbalový svaz se odvolá proti vyloučení ruských klubů a reprezentací ze soutěží FIFA a UEFA k Mezinárodní sportovní arbitráži v Lausanne. "Rozhodnutí má jednoznačně diskriminační charakter a poškozuje velké množství sportovců, trenérů, zaměstnanců klubů a reprezentací a především miliony ruských a zahraničních fanoušků, jejichž zájmy musí mezinárodní sportovní organizace v první řadě hájit," uvedl na začátku týdne ruský svaz v prohlášení.

Rus Arťom Dzjuba slaví gól
zdroj: REUTERS autor: Giannis Kourtoglou

Ruský svaz v prohlášení uvedl, že podá jednu žalobu na dva řídící orgány, tedy na FIFA a UEFA. Bude požadovat, aby ruské mužské i ženské národní týmy mohly hrát mezinárodní zápasy včetně nadcházejícího play-off kvalifikace o postup na mistrovství světa v Kataru. V něm měla sborná 24. března v semifinále nastoupit doma proti Polsku a v případě vítězství vyzvat v dalším zápase jednoho z dvojice Švédsko - Česko.

UEFA vyloučila ze svých soutěží také ruské kluby, což se v pohárech dotklo Spartaku Moskva, který se měl v březnovém osmifinále Evropské ligy utkat s Lipskem. Oba zápasy byly zrušeny a německý celek bez boje postoupil do čtvrtfinále.

FIFA původně nařídila Rusku hrát domácí zápasy na neutrální půdě bez diváků a zakázala mu používat národní hymnu a vlajku. UEFA zase odebrala Petrohradu pořadatelství letošního finále Ligy mistrů. Obě organizace za to byly kritizovány a po pondělním prohlášení Mezinárodního olympijského výboru, který sportovním organizacím doporučil vyloučit ruské účastníky ze všech soutěží, sáhly k přísnějším sankcím. Rusko se už do Lausanne obrátilo také s odvoláním proti vyloučení svých sportovců z nadcházející paralympiády.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články