Následuje
Čtyřka sport

Rozehnal má vykročeno z Lazia do Hamburku

Berlín - Český fotbalista David Rozehnal je blízko přestupu z Lazia Řím do Hamburku. Reprezentační obránce by měl odejít do bundesligového celku za čtyři miliony eur (asi 103 miliony korun), uvedla agentura SID. Rozehnala, který má v Římě smlouvu do roku 2012, si německý klub vyhlédl jako náhradu za zraněného brazilského stopera Alexe Silvu. "Jsme v kontaktu s hráčem i Laziem, ještě je ale potřeba doladit pár detailů," uvedl mluvčí Hamburku Jörn Wolf. S německým klubem by měl hráč podepsat čtyřletou smlouvu.

"Po podpisu prezidenta Lazia by měl David zítra absolvovat zdravotní prohlídku. Poté je pro něj připravena čtyřletá smlouva," potvrdil Rozehnalův agent Pavel Zíka. Podle něj je odstupné za Rozehnala vyšší. "Je to rozhodně výrazně větší částka, blížící se sumě, kterou musel zaplatit Inter Milán za přestup Lúcia z Bayernu Mnichov," řekl Zíka. Kapitán brazilské reprezentace odešel z Německa za sedm milionů eur. 

Devětadvacetiletý Rozehnal má za sebou také angažmá v Bruggách, Paris St. Germain a Newcastlu. Šestapadesátinásobný reprezentant se v Hamburku může potkat se spoluhráčem z národního týmu Davidem Jarolímem, který je v německém celku kapitánem.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy