Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Olympijské hry dobré vůle

Rosický podepsal s Arsenalem novou smlouvu

Praha - Kapitán fotbalové reprezentace Tomáš Rosický podepsal novou smlouvu s Arsenalem. Původní kontrakt mu měl vypršet po sezoně. Londýnský klub délku nového kontraktu nezveřejnil, stejně jako hráčův manažer Pavel Paska. "Dohodli jsme se, že bude na Arsenalu, co zveřejní. To hodlám dodržet," řekl Paska. Rosický od května 2006 odehrál za Arsenal 156 zápasů a vstřelil 19 gólů. O 18 měsíců ho připravilo vleklé zranění.

Tomáš Rosický
zdroj: Getty Images

Jedenatřicetiletý záložník si o novou smlouvu řekl vydařenými výkony v posledních zápasech. Před necelými dvěma týdny se po více než dvou letech trefil v Premier League v derby s Tottenhamem a v úterý skóroval i v odvetě osmifinále Ligy mistrů proti AC Milán, avšak vyřazení svého týmu nezabránil.

"Je to pro mě čest, že jsem mohl podepsat novou smlouvu. Miluji tento klub a hrdě nosím jeho dres. Cítím se tu jako doma a nemohu být šťastnější, že mohu zůstat," řekl Rosický. "Věřím, že máme talentovaný tým a že můžeme optimisticky vyhlížet budoucnost. Vždy jsem chtěl s Arsenalem něco vyhrát a budu bojovat o to, aby se mi tento sen splnil," dodal.

Podpisem nové smlouvy potěšil také trenéra Arsenalu Arséna Wengera. "Vždy jsem byl velký obdivovatel Tomášových schopností a jsem nadšený, že se rozhodl pokračovat v Arsenalu. Je to výjimečný hráč, přirozený fotbalista. Navíc se vždy obětuje pro potřeby týmu. Mám před ním velký respekt," uvedl Wenger.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy