Následuje
MS 2020 Německo

Reprezentační opora Sivok bude kvůli svalovému zranění měsíc mimo hru

Istanbul - Fotbalový obránce Tomáš Sivok si asi měsíc nezahraje. Zadáka Besiktase Istanbul vyřadilo svalové zranění, které utrpěl v úterním reprezentačním duelu v Arménii. Sivok uvedl, že dnešní vyšetření v Turecku u něj odhalilo natržení zadního stehenního svalu.

Tomáš Sivok v dresu Besiktase
zdroj: ČT24 autor: Jose Coelho

"Mám ve svalu asi dvoucentimetrovou trhlinu. Není jiná možnost než asi na měsíc vysadit. Štve mě to, ale v takových případech se návrat nedá uspěchat. Zůstanu v Istanbulu a budu intenzivně rehabilitovat," řekl Sivok.

Klíčový obránce národního týmu i Besiktase už po zápase v Jerevanu tušil, že jej čeká delší nucená pauza. V duelu kvalifikace o postup na mistrovství světa si zranění přivodil už v prvním poločase, ve 42. minutě si řekl o střídání a zbytek zápasu místo něj odehrál Marek Suchý.

Tomáš Sivok:

"Bylo to úplně nezaviněné, stalo se mi to při obyčejné přihrávce. Je to smůla, ale nešlo s tím pokračovat. Po zápase jsem sotva chodil."

"Jediné pozitivum na současné situaci je to, že si aspoň trochu odpočinu. Ale radši bych byl dál v zápasovém zápřahu," prohlásil Sivok, který od června 2011 nevynechal žádné utkání národního týmu. O další reprezentační akci by ale přijít neměl, Češi se ve světové kvalifikaci představí až v červnu proti Itálii, vedoucímu celku skupiny B.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy