Následuje
Branky, body, vteřiny

Reprezentace bez kapitána. Suchý jde na operaci

Kapitán fotbalové reprezentace Marek Suchý jde na operaci s poraněnou Achillovou šlachou. V podzimní části sezony už si nezahraje. Suchý doufá, že se na trávník vrátí během ledna.

Marek Suchý
zdroj: ČTK autor: Adámek Ladislav

Třicetiletý stoper si natrhl šlachu v neděli 12. srpna v zápase švýcarské ligy proti Sionu, ze kterého odstoupil po prvním poločase. Při konzervativnější léčbě by riskoval obnovení zranění, proto se rozhodl pro chirurgický zákrok a několikaměsíční pauzu.

Podobně vážná zranění se mu zatím vyhýbala. "Vyjma svalových problémů a zlomeniny lícní kosti jsem ze zdravotních důvodů prakticky nechyběl. I to mi dodává sílu a optimismus," prohlásil Suchý, který je na klubové úrovni kapitánem Basileje.

Suchý si kvůli zranění na podzim už nezahraje

Ve švýcarském klubu, kde působí od ledna 2014, byli překvapeni, že hlásí nějaký zdravotní problém. "Po celou dobu mého dlouhého angažmá v Basileji jsem se se žádnou obtíží nepotýkal. Nejsou na to zvyklí," konstatoval rodák z Prahy.

"Je samozřejmě nepříjemné, když vypadne stabilní člen základní sestavy hned v počátku soutěže. Zároveň ale klub má ještě možnost reagovat, na hostování už nyní jeden střední obránce dorazil," uvedl Suchý.

Marek Suchý na tréninku po zápase s Litvou
zdroj: ČTK autor: Ondřej Hájek

Marek Suchý: "Volba byla poměrně jednoznačná, operace bude nejrychlejším a především nejspolehlivějším řešením situace. Pevně věřím, že během ledna bych se měl opět zapojit do přípravy."

Devětatřicetinásobný reprezentant přijde také o podzimní zápasy nové Ligy národů proti Ukrajině a Slovensku, na které se hodně těšil. "S trenérem Jarolímem už jsem mluvil a popřál jemu i týmu hodně štěstí už do zářijových zápasů," řekl.

"Pokud to půjde a návrat se vydaří dle plánu, vrátím se do národního týmu, jak nejrychleji to půjde. Reprezentační dres byl a je pořád tou největší ctí," řekl Suchý.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy