Následuje
Dakar 2020

Řepka se chce ve Spartě poprat o sestavu

Praha – Fotbalový obránce Tomáš Řepka v dnešním rozhovoru pro Hitrádio prohlásil, že nabídku Příbrami na přestup v úterý odmítl kvůli tomu, aby se ještě popral o místo ve sparťanské sestavě. Případný přestup z letenského klubu bude zvažovat až v zimě. Nabídka středočeského celku podle něj byla férová, ale klubová věrnost mu velí ještě být přínosem pro Spartu.

Tomáš Řepka
zdroj: isifa/LN autor: František Vlček

V posledních dnech prožil při rozhodování těžké chvíle. "Bylo to strašně těžké rozhodování. Jedna z mých nejhorších nocí, nejhorších dnů a období," uvedl fotbalista, podle kterého byla příbramská nabídka velmi vstřícná. "Nabídka byla férová, přímá a vážím si i pana Starky. Ale já jsem prostě sparťan. Ono se to seběhlo strašně rychle, potřeboval jsem víc času na rozmyšlenou," vysvětlil své úterní rozhodnutí.

Teď ho čeká těžká bitva v klubu, v němž je modlou fanoušků. "Doufám, že jsem udělal správně, a zkusím se poprat o místo. Ve fotbale se může stát cokoliv," řekl sedmatřicetiletý stoper. Je však podle všeho připraven i na možnost, že se na podzim do týmu nedostane. V zimě by tak začal shánět nové angažmá.

"Když to prostě nepůjde a ucítím, že jsem udělal maximum, tak v zimě se asi něco rozjede a uvidíme," konstatoval. Naznačil, že na zahraniční angažmá už nemyslí. "V zimě mi bude 38 let a to už není žádná hitparáda, takže asi zůstanu doma," dodal. Na jeho rozhodnutí prý bude mít vliv i skutečnost, že s přítelkyní Vlaďkou Erbovou očekávají narození dítěte.

Podle spekulací médií měl v Příbrami vydělávat 300 tisíc korun měsíčně, což je stejná suma, jakou bez bonusů pobírá také ve Spartě. V týmu ligového lídra má smlouvu do léta příštího roku. Do Sparty se vrátil po osmiletém zahraničním angažmá před pěti lety a až do jara letošního roku byl ústřední postavou. Klub se však rozhodl vsadit od podzimu na nová jména a ze sestavy Řepka vypadl definitivně po chybách v duelu Evropské ligy proti Vaslui.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy