Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Magazín Evropské ligy UEFA

Putin: Blatter by si za svoji práci zasloužil Nobelovu cenu

Ženeva – Ač se v posledních měsících Mezinárodní fotbalová federace otřásá kvůli korupčnímu skandálu v základech, podle Vladimira Putina by si šéf FIFA Sepp Blatter místo kritiky spíše zasloužil Nobelovu cenu. Ruský prezident se domnívá, že odstupující předseda svoji práci vykonává nadmíru dobře.

Šéf FIFA Sepp Blatter a ruský prezident Vladimir Putin
zdroj: ČTK/DPA/ autor: Marcus Brandt

"Všichni známe situaci, ve které pan Blatter nyní je. Nechci zacházet do detailů, ale nevěřím ani slovu o tom, že by měl být osobně zapleten do korupce," uvedl Putin, jenž se postavil za Blattera už po vypuknutí aféry, kterou rozpoutali američtí vyšetřovatelé.

Na jejich žádost bylo před kongresem FIFA v Curychu zatčeno sedm funkcionářů. Ruský prezident obvinil USA, že chtěly zabránit Blatterovu znovuzvolení.

"Myslím, že lidé jako pan Blatter, kteří řídí velké mezinárodní sportovní federace nebo olympijské hry, zaslouží mimořádné ocenění. Pokud si někdo zaslouží Nobelovu cenu, jsou to právě oni," řekl Putin.

Kvůli korupční aféře byla zpochybňována i volba pořadatelů mistrovství světa v letech 2018 a 2022, které získaly Rusko a Katar. Podle Putina v současném vyšetřování korupce hraje roli fakt, že mezi neúspěšnými kandidáty byly také USA a Británie.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy