PSG slaví Superpohár, proti Monaku zářila posila Alves

Tanger (Maroko) - Pátý triumf v řadě slaví ve francouzském Superpoháru Paris St. Germain. K vítězství PSG nad Monakem 2:1 přispěla zejména nová posila, brazilský obránce Dani Alves, který přišel z Juventusu. Pařížané ovládli soutěž už posedmé a chybí jim jediný úspěch, aby vyrovnali nejlepší bilanci, kterou drží Lyon.

Fotbalisté Paris St. Germain
zdroj: ČTK/AA/ABACA

Monako, které na jaře připravilo Pařížany o možnost získat popáté za sebou ligový titul, šlo v sobotním utkání v marockém Tangeru do vedení zásluhou Djibrila Sidibého. Francouzský reprezentační obránce otevřel skóre ve 30. minutě.

Krátce po přestávce vyrovnal Alves z trestného kopu z velké dálky parádní trefou k levé tyči. Brazilský obránce pak v 63. minutě připravil centrem vítězný gól pro Adriena Rabiota, jehož hlavička rozhodla.