Následuje
Hory horem pádem

Proti Beer Ševě i Plzni musíme bodovat. Jinak budeme v problémech, řekl Kadlec

Praha – Klíčový týden, který může hodně napovědět o šancích Sparty v lize i evropských pohárech. Tak popsal následující dny Václav Kadlec. Ve čtvrtek totiž letenský celek decimovaný zraněními potřebuje zvládnout utkání Evropské ligy na hřišti Hapoelu Beer Ševa a hned o tři dny později ho v domácí soutěži čeká důležitý duel s obhájcem titulu Plzní. Mladý střelec ale věří, že přes řadu absencí to mohou Pražané zvládnout.

Václav Kadlec
zdroj: ČTK autor: Glück Dalibor

"Kdybychom nebodovali s Plzní a utekla nám na sedm bodů, tak by se to už těžko dohánělo. To samé je s Evropou. Musíme bodovat, abychom si udrželi šanci na postup," řekl Kadlec. "Nejde upřednostňovat ani jedno. Chceme bodovat ve všech zápasech," dodal.

V Izraeli však Spartu nečeká nic snadného, protože Beer Ševa na novém stadionu ještě neprohrála. A letenský celek naopak už čtyři utkání na hřištích soupeřů na evropské scéně čeká na vítězství. Situaci navíc českému týmu komplikuje rozsáhlá marodka, na které jsou mimo jiné Frýdek, Šural, Costa, Vácha nebo Rosický.

"S tím člověk nic neudělá, tak to prostě je a nejde se na to vymlouvat. Myslím, že i tak máme výbornou sestavu a měli bychom se s tím porvat," uvedl Kadlec a dodal, že věří i mladým odchovancům, které při personální krizi do týmu zařadil kouč Holoubek.

"Je to dobře, já jsem také šanci dostal brzo a jsem pro, aby mladí kluci dostávali šanci," přidal Kadlec. "Že se to udělalo kvůli zraněním, to je jiná věc, ale potvrzuju, že všichni kvalitu mají. Dorost i juniorku válcovali a jsou tady oprávněně. Sice se může stát, že by je semlela nervozita, ale od toho jsme tady my starší, abychom jim pomohli," dodal.

Sparta zatím v Evropské lize prohrála se Southamptonem a porazila Inter Milán. Beer Ševa se stejnými soupeři uhrála o bod víc a navíc ještě nedostala gól. "Jsem zvědavej, jak proti nám nastoupí, protože asi budou hrát trochu jinak než proti Southamptonu a Interu, kdy hráli na brejky a vycházelo jim to. Jsem zvědavej, jaký mají druhý herní styl," prohlásil.

Holoubek: Zahustel se připojil, jinak jsou zranění setrvalá
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy