Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO Archiv

Přikryl jde ze Sparty na hostování do Dukly

Praha - Tomáš Přikryl opouští pražskou Spartu. Dvaadvacetiletý křídelní hráč stráví jarní část prvoligové sezony na hostování v Dukle Praha, kde by měl mít větší herní vytížení před červnovým evropským šampionátem jednadvacítek na domácí půdě.

Tomáš Přikryl
zdroj: Fotbalovalvicata.cz/

"Jsme velice rádi, že se Tomáš rozhodl pro vstup do našeho klubu. Jedná se o jednoho z nejtalentovanějších hráčů u nás a reprezentanta do 21 let. Věříme, že v našem mužstvu najde uplatnění a bude velkou posilou pro jarní část ligy," uvedl sportovní ředitel Dukly Günter Bittengel.

Přikryl přestoupil do Sparty před třemi lety z Olomouce, ale poslední dobou nebyl v základní sestavě. V tomto ligovém ročníku sice naskočil do deseti zápasů, ale jen čtyřikrát v nich nastoupil od začátku.

"Hostování Tomáše směřuje k tomu, aby měl maximální zápasové vytížení. Je to i od Sparty vstřícný krok směrem k reprezentační jednadvacítce, kterou čeká mistrovství Evropy. Pro všechny strany bude nejlepší, když se v létě vrátí na Letnou zcela rozehraný," uvedl hráčův agent Viktor Kolář. Přikryl v lize odehrál 92 utkání a vstřelil dvanáct branek.

Dukla by brzy mohla angažovat i dalšího hráče do ofenzivy. V dejvickém klubu je na testech útočník Jan Blažek, který v lize naposledy působil v Liberci. V nejvyšší soutěži má na kontě 114 utkání a 26 gólů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy