Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympiáda dětí a mládeže 2024

Přepnout se a ubránit se Baleovi, přeje si Sadílek před Walesem

Není jednoduché zapomenout na to, že si čeští fotbalisté na MS nezahrají. Prohru se Švédy ale musí rychle hodit za hlavu. Michala Sadílka a jeho spoluhráče totiž již v úterý čeká duel s velšským výběrem. Dvaadvacetiletý hráč nizozemského Twente doufá, že reprezentanti navážou na výkon proti Seveřanům a zvítězí. Přímý přenos utkání sledujte v úterý od 20:15 na ČT sport a webu ctsport.cz.

Michal Sadílek
zdroj: ČTK/Fotobanka ČTK autor: Paprskář Pavel

"Samozřejmě je to smutné, jak zápas ve Švédsku dopadl. Myslím, že bychom si zasloužili hrát zápas (finále) v Polsku a tam se porvat o postup. I Švédsko bylo asi překvapené, jak moc jsme je potrápili a jak to měli s námi těžké. Nemáme se za co stydět. Škoda že to mistrovství světa bude bez nás," řekl Sadílek, který se v Praze chystá na úterní utkání ve Walesu, kam se mužstvo přesune v neděli odpoledne.

"Samozřejmě že určité zklamání z toho předešlého zápasu pořád je. Ale už včera k nám mluvil trenér s realizačním týmem. Říkal, že zase budeme muset přepnout do zápasového módu, ve Walesu předvést co nejlepší výkon a vyhrát tam. Všichni jsme s ním souhlasili. Doufáme, že se nám to podaří a navážeme i na výkon ze zápasu se Švédskem," doplnil.

Je nám líto, video expirovalo.
Musíme se přepnout, míní fotbalisti

S Walesem, který ve čtvrtek v semifinále porazil Rakousko 2:1, se český celek utkal v kvalifikační skupině. Venku prohrál 0:1, v domácí odvetě remizoval 2:2 a za ostrovním soupeřem skončil na třetím místě tabulky. "Víme, že je tam Bale, který minulý zápas proti nám nehrál. Je to jejich klíčový hráč, hra na něm stojí. Uvidíme, v jaké sestavě nastoupí. Čekají nás videa, ukážeme si jejich hru a vymyslíme na ně plán," poznamenal Sadílek.

V posledních čtyřech zápasech reprezentace nechyběl v základní sestavě a ve Švédsku patřil k nejlepším hráčům. "Říkal jsem už několikrát, že když na mě trenér ukáže a dá mi šanci, tak je jen na mně, jak se s ní popasuji. Snažím se vždy odevzdat maximum. Pomohly mi i další okolnosti. Třeba na Euro jsem se dostal díky zranění některých kluků, kteří by jinak v nominaci byli," uvedl Sadílek.

Ve Švédsku český celek poprvé pod trenérem Jaroslavem Šilhavým nastoupil s třemi stopery. "Na to, že měli dva dny na přípravu, tak jsme odehráli velmi kvalitní utkání v rozestavení, které nám není vůbec vlastní. Je vidět, že máme v týmu inteligentní hráče. Ukázali jsme si, že v tomhle rozestavení můžeme hrát, je to určitě varianta," řekl Sadílek.

Utkání Švédsko - Česko
zdroj: ZUMA autor: Jesper Zerman

V poslední době se mu daří i v klubu. Twente, kde Sadílek hostuje z PSV Eindhoven, má v nizozemské lize sérii čtyř výher a v tabulce se nečekaně drží na čtvrtém místě. "Jsem moc spokojený. Twente je nádherný klub s historií, je čtvrtým nejúspěšnějším klubem v Holandsku. V klubu panuje spokojenost, i po dřívějších letech, kdy klub hrál druhou ligu a skoro vyhlásil bankrot. Všichni se z toho těší," uvedl Sadílek.

V pátek mu udělalo postupem do finále českého poháru přes Hradec Králové radost Slovácko, jehož je odchovancem. "Hráli od pěti hodin, my jsme měli trénink, tak jsem stihnul až druhou polovinu druhé půle. Viděl jsem zrovna i gól, který dal brácha (Lukáš Sadílek), bohužel ale neplatil. Slovácko si postup zasloužilo. Je velmi pěkné vidět, že se z něho stává tým, který může každou sezonu atakovat pohárové příčky," dodal Sadílek.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články