Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Po volbě Messiho už nerozumím světu, zkritizoval anketu Zlatý míč Matthäus

Vítězství Lionela Messiho v anketě Zlatý míč spustilo u celé řady fotbalových osobností vlnu kritiky a hodně rozezlený byl třeba bývalý německý reprezentant Lothar Matthäus. Dle něj měl letos jasně vyhrát polský kanonýr Bayernu Mnichov Robert Lewandowski, jelikož předvádí ve všech soutěžích výborné výkony na rozdíl od Argentince, jenž prestižní ocenění magazínu France Football získal už posedmé a vylepšil vlastní rekord.

Je nám líto, video expirovalo.
Messi získal posedmé Zlatý míč

"Abych byl upřímný, po této volbě už světu nerozumím. S veškerým respektem k Lionelu Messimu a dalším skvělým nominovaným hráčům, nikdo si to nezasloužil tolik jako Lewandowski. To, že nevyhrál Robert, je pro mě nepochopitelné," řekl Matthäus pro televizi Sky.

Na základě hlasování novinářů z celého světa Messi získal 613 bodů a druhý Lewandowski 580 bodů. Jorginho, jenž s Itálii slavil zlato na Euru a Chelsea pomohl k triumfu v Lize mistrů, obsadil třetí místo s 460 body.

"Messi vyhrál Copu América s Argentinou, ale v Paříži (po letním přestupu z Barcelony) je nevýrazný. Lewandowski vede tabulku střelců snad v každé soutěži," upozornil Matthäus, držitel Zlatého míče za rok 1990.

Podle něj i mnoha dalších odborníků a fanoušků si Lewandowski zasloužil vyhrát i za minulý rok, kdy s Bayernem vybojoval šest trofejí. Loni však France Football ocenění překvapivě neudělil kvůli pandemii koronaviru. "Je pro mě ctí soupeřit s Robertem. Každý ví a všichni se shodneme na tom, že v loňském roce jsi měl vyhrát. Doufám, že ti dají Zlatý míč 2020," uznal samotný Messi na pařížském galavečeru.

Polský autor 64 gólů v letošních 54 zápasech za klub a reprezentaci byl vyhlášen alespoň nejlepším útočníkem roku, ale hlavní cenu měl dostat i podle výkonného ředitele Bayernu Olivera Kahna. "Zasloužil by si to, protože každý den předvádí absolutně neuvěřitelné věci. I bez Zlatého míče se ale Lewy už dávno dostal na fotbalový Olymp. Jsem nadšený, jaké rekordy v našem klubu překoná v budoucnosti. V příštím roce bude znovu kandidátem na vítězství," uvedl bývalý špičkový brankář na Twitteru.

Někdejší norský reprezentant Jan Aage Fjörtoft v nadsázce odhadl, jak bude vypadat sezona 2026/27. "Lewandowski právě vstřelil 63 branek za rok, vyvinul nejlepší lék proti covidu, vyhrál Ligu mistrů, stal se druhým polským papežem po Janu Pavlu II., senzačně zvítězil s Polskem na mistrovství věta. Messi získal Zlatý míč," napsal Fjörtoft na Twitteru.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články