MS v ledním hokeji mužů 2024 Česko

Plzeňskou juniorku vyloučení nezastavilo a z Říma si veze tři body

Fotbalisté Plzně do 19 let vybojovali v Youth League velmi cenné vítězství, když porazili AS Řím 4:3 gólem Tomáše Kepla v poslední minutě. Viktoria v tu dobu hrála v deseti bez vyloučeného Václava Svobody. Západočeši navázali na úvodní remízu 1:1 s CSKA Moskva a po dvou kolech jsou ve skupině G na druhém místě za Realem Madrid.

Fotbal
zdroj: ČTK autor: Jakub Syrůček

Plzeň přitom v Římě prohrávala už 1:3, když v úvodu druhého poločasu dvakrát inkasovala. Pak ale po úniku snížil Kepl a další dva góly hostům sudí neuznal kvůli útočným faulům. V 72. minutě Keplovu akci zakončil dorážkou Pihrt.

V závěru se Plzeň spíše bránila, ale v poslední minutě se povedlo Keplovi opět utéct římské obraně a dokonal obrat. Pro Plzeň získal historicky první vítězství v Youth League, kde v roce 2013 prohrála ve skupině všech šest zápasů.

AS Řím "19" - Viktoria Plzeň "19" 3:4 (1:1)

Branky: 13. Simonetti, 48. Bouah, 50. D'Orazio - 62. a 90. Kepl, 21. Míka, 72. Pihrt. ČK: 80. Svoboda (Plzeň).

Sestava Plzně: Mařík - Svoboda, Gabriel, Míka, K. Žilák - Pek (89. Hranáč), Šulc, Petr (85. Plecitý) - Selnar (85. Vrba), Kepl, Hezoučký (57. Pihrt). Trenér: J. Žilák.