Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Plzeň si kvůli play-off Ligy mistrů odložila domácí ligový zápas s Brnem

Utkání 4. kola první fotbalové ligy mezi Plzní a Brnem bylo odloženo na žádost západočeského klubu, který čeká závěrečné play-off Ligy mistrů s Karabachem. Původně se na stadionu Viktorie mělo hrát v sobotu 20. srpna, nový termín zatím nebyl stanoven.

Plzeňský Jan Sýkora slaví branku
zdroj: ČTK autor: Miroslav Chaloupka

Úřadující čeští mistři rozehrají dvojzápas o postup do skupiny elitní soutěže ve středu v Baku, odveta v Plzni je na programu v úterý 23. srpna.

Před odletem do Ázerbájdžánu svěřenci trenéra Michala Bílka v sobotu absolvují duel 3. kola nejvyšší soutěže proti Hradci Králové v jeho mladoboleslavském azylu.

"Viktoria využila příslušných ustanovení v Rozpisu celostátních soutěží, protože doba mezi koncem středečního utkání v Baku a začátkem sobotního utkání v Plzni by byla kratší než 72 hodin. Termín odvetného utkání v Plzni navíc UEFA stanovila již na úterý 23. srpna a ligové utkání Plzeň - Brno by tak ani nemohlo být operativně přeloženo na neděli 21. srpna, protože mezi soutěžními zápasy musí být dodržena minimální prodleva tři dny," uvedl výkonný ředitel Ligové fotbalové asociace Tomáš Bárta.

"Dvojzápas s Karabachem považujeme za důležitý jak z klubového hlediska, tak i směrem ke koeficientu, který je stěžejní pro celý český fotbal, proto jsme o tuto možnost požádali," doplnil mluvčí Viktorie Václav Hanzlík.

Podobně jako Plzeň měla v minulé sezoně odložené utkání také Slavia. Pražané se před rokem v srpnu coby tehdejší český šampion zdrželi kvůli problémům s letadlem při návratu z úvodního utkání 3. předkola Ligy mistrů v Budapešti proti Ferencvárosi.

Domácí zápas 3. ligového kola proti Olomouci odehráli až na konci října. Vršovičtí vloni s maďarským soupeřem v kvalifikaci vypadli po porážce 0:2 venku a vítězství 1:0 doma.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články