Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS 2020 Rakousko

Plzeň odmítá nařčení Schalke, o cenách vstupenek se teprve rozhodne

Plzeň - Plzeňský fotbalový klub odmítá nařčení německého Schalke 04, že chystá příliš drahé vstupenky na svůj domácí zápas v prvním vzájemném utkání ve vyřazovací části Evropské ligy. Západočeši se ohrazují proti tomu, že by nejlevnější lístky měly stát více než 2 500 korun. Plzeňané prý zatím o nastavení cen lístků na domácí zápas zdaleka nerozhodli. Německý klub už ceny lístků na odvetu s Plzní zveřejnil. Ten nejdražší prý vyjde asi na 1 000 korun, nejlevnější asi na 380 korun.

Přestavěný stadion ve Štruncových sadech
zdroj: ČTK autor: Petr Eret

"Stále řešíme nastavení cen, ale o konkrétních cenách u nás zatím nebyla řeč. O rozmezí cen rozhodneme až později. Pro nás je překvapením, že se zástupce Schalke k situaci vyjádřili, aniž by s námi něco komunikovali," uvedl tiskový mluvčí plzeňského klubu Pavel Pillar.

Ten věc považuje spíš za nedorozumění. Mohla jej prý způsobit komunikace zástupců plzeňského klubu se svými protějšky ze Schalke při pátečním losování v Nyonu, kde obě strany neoficiálně hovořily také o předběžných cenách lístků na oba zápasy. "Při té schůzce mohla být nastřelena nějaká suma, aby se splnila určitá povinnost, jak je po losování běžné. Ale opravdu mohu ujistit, že definitivní verdikt zdaleka nepadl," řekl Pillar.

Plzeň každopádně plánuje, že na domácí duel se Schalke nabídne lístky ve třech cenových relacích, jako tomu bylo u podzimních zápasů v Lize mistrů, kdy v pražském Edenu hostila Borisov, Barcelonu a AC Milán. Západočeský klub prodával vstupenky v takzvaných "balíčcích" na všechny tři zápasy dohromady. V průměru lístek na hlavní tribunu vyšel asi na 2 000, na protilehlou na 1 800 a na tribuny za brankami na 1 600 korun.

Plzeň nyní také bude hlavně řešit, kde bude Schalke hostit. Klub by si přál, aby to bylo na zrekonstruovaném stadionu ve Štruncových sadech. O tom ale rozhodnou až zástupci UEFA. Ti plánují na 10. ledna do západočeské metropole inspekční cestu, po níž určí, zda je stánek způsobilý pro pořádání duelu evropského poháru. "Štruncovy sady jsou naší prioritou," připomněl Pillar.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy