Následuje
Branky, body, vteřiny

Pilař je definitivně opět hráčem Plzně. Myslí na titul i Ligu mistrů

Plzeň – Václav Pilař se stal kmenovým hráčem Viktorie Plzeň, která uplatnila opci a podepsala s ním smlouvu na 2,5 roku. Levý záložník na západě Čech od léta hostoval z Wolfsburgu, kam v roce 2012 přestoupil právě z Plzně. Kvůli zdravotním problémům se však v Německu neprosadil.

Václav Pilař v plzeňském dresu
zdroj: ČTK autor: Petr Eret

"Dotažení jeho přestupu z Wolfsburgu bylo jednou z klubových priorit zimního období, vše se díky vstřícnosti německého klubu dohodlo ve velmi krátké době a především s půlročním předstihem," řekl generální manažer Viktorie Adolf Šádek. "Jsme přesvědčeni, že naše spolupráce bude úspěšně pokračovat také v následujících měsících a letech. Vašek spojil svoji budoucnost s Plzní podepsáním kontraktu na dva a půl roku," dodal.

Také reprezentační záložník přivítal, že po sérii hostování má jistotu ohledně další budoucnosti. "Návrat do Plzně byl pro mě v létě jedinou možnou variantou a jsem šťastný, že to bylo pro všechny strany správné rozhodnutí. Klub mi věřil i v realitě mých vleklých zdravotních problémů, snad jsem důvěru vedení alespoň částečně během podzimní sezony splatil," prohlásil Pilař.

Veškerá pozornost upřena na Plzeň

Věří, že si s Plzní zopakuje účast v Lize mistrů. "Viktoria je v tuto chvíli špičkovým klubem s těmi nejvyššími ambicemi, chci co nejvíce pomoct k titulu a také postupu do evropských pohárů. Nebudu zapírat, že mým velkým osobním přáním je opětovný start v Lize mistrů. Tomuto cíli podřídím v následujícím období všechno," dodal.

Zahraniční kariéru však ještě nevzdává. "Nikdy jsem se netajil velkým přáním prosadit se také v některé prestižní zahraniční soutěži a na tom se nic ani v tuto chvíli nemění. Jsem však poučen, minulé načasování nebylo ideální, přibrzdily mě také vleklé zdravotní problémy. Budu dál bojovat a snažit se být stále lepším hráčem. Pokud to v budoucnu vyjde také do zahraničí, budu velmi rád, nicméně veškerá moje pozornost je nyní upřena na Plzeň," prohlásil Pilař.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy