FC Viktoria Plzeň - FC Zlín

Ondrášek dal první pohárový gól, znovu se trefil i Dočkal

Praha - Český fotbalista Zdeněk Ondrášek se dočkal svého premiérového gólu v evropských pohárech. Útočník norského Tromsö otevřel v 43. minutě skóre dnešního úvodního utkání třetího předkola Evropské ligy s ukrajinským Metalurgem Doněck, na výhru to ale nestačilo. Dvě minuty před koncem si dal vlastní gól Björck a zápas skončil 1:1.

Ve skvělé střelecké formě je Bořek Dočkal, který deset minut před koncem zajistil Rosenborgu Trondheim remízu 1:1 na hřišti Servette Ženeva. Bývalý záložník Liberce dal pátý gól ve svém čtvrtém utkání tohoto ročníku soutěže a udržuje si tak vynikající průměr více než jedné vstřelené branky na zápas. Prosadil se ve všech předkolech: v prvním skóroval jednou, v druhém pak třemi trefami pomohl vyřadit kazašský celek Ordabasy.

Poslední slovenský zástupce v pohárech Trnava, vedená českým koučem Pavlem Hoftychem, překvapila výhrou 1:0 na horké půdě Steauy Bukurešť. Jediným gólem rozhodl v Rumunsku už po šesti minutách dorážející Mikovič. Z českých hráčů v týmu Spartaku nastoupili od začátku Vlastimil Stožický a Patrik Gross.

Vstup do soutěže zvládly oba velkokluby. Anglický Liverpool díky Downingovi veze výhru 1:0 z Běloruska nad Gomelem, Inter Milán zvítězil na půdě Hajduku Split ještě o dva góly vyšším rozdílem 3:0.

Další výsledky 3. předkola Evropské ligy:

Anži Machačkala (Rus.) - Vitesse Arnhem (Niz.) 2:0 (0:0), KuPS Kuopio (Fin.) - Bursaspor 1:0 (0:0), Arsenal Kyjev - Mura (Slovin.) 3:0 (1:0), Dila Gori (Gruz.) - Anorthosis Famagusta 0:1 (0:0), Bnei Jehuda Tel Aviv -PAOK Soluň 0:2 (0:0), Tromsö (Nor.) - Metalurg Doněck 1:1 (1:0) - gól domácích Ondrášek, APOEL Nikósie - Aalesund (Nor.) 2:1 (1:1), AIK Stockholm - Lech Poznaň 3:0 (0:0), Kalmar (Švéd.) - Young Boys Bern 1:0 (1:0), Ried (Rak.) - Legia Varšava 2:1 (0:0), Heerenveen - Rapid Bukurešť 4:0 (1:0), Servette Ženeva - Rosenborg Trondheim 1:1 (0:0) - gól hostů Dočkal, Steaua Bukurešť - Spartak Trnava 0:1 (0:1), Genk - FC Aktobe (Kaz.) 2:1 (2:1), Asteras Tripoli (Řec.) - Marítimo (Portug.) 1:1 (0:0), FC Gomel (Běl.) - Liverpool 0:1 (0:0), Horsens (Dán.) - Elfsborg (Švéd.) 1:1 (0:0), Videoton (Maď.) - Gent 1:0 (0:0), Crvena Zvezda Bělehrad - Omonia Nikósie 0:0, Hajduk Split - Inter Milán 0:3 (0:2), Dundee United - Dinamo Moskva 2:2 (1:0), Saint Patrick's Athletic (Ir.) - Hannover 0:3 (0:1), Eskisehirspor - Olympique Marseille 1:1 (0:0), Athletic Bilbao - Slaven Koprivnica (Chorv.) 3:1 (2:1), Vojvodina (Srb.) - Rapid Vídeň 2:1 (0:0), FK Sarajevo - Zeta Golubovci (Č. Hora) 2:1 (2:1)