Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Proti hendikepu

Nemyslím si, že by nás Plzeň přehrála. Chyběla nám ale odvaha a klid, řekl Kadlec

Plzeň – Po závěrečném hvizdu musel jen smutně sledovat, jak se fotbalisté Plzně seběhli uprostřed hřiště a slaví důležité vítězství 1:0 nad jeho Spartou. Pražané tak se svým rivalem prohráli popáté v řadě, ale podle útočníka Václava Kadlece herně nepropadli. K lepšímu výsledku na hřišti obhájce titulu prý chyběl hráč-válečník, který by chodil do soubojů na hranici sebeobětování, a klid.

Václav Kadlec
zdroj: ČTK autor: Zehl Igor

"Všechno souvisí se vším. Chyběl nám větší klid a možná i chuť dostat se před hráče, jít trošku odvážněji do balonů. Krmenčík tam chodil s tím, že se nechá zranit, a tak bychom tam měli chodit taky," řekl Kadlec. "Každý jsme nějaký typ hráče, někdo to má v sobě, někdo ne. Krmenčík i potom Poznar jsou oba soubojové typy a hráli to dobře," dodal.

Sparta prohrála s Plzní už popáté za sebou a počtvrté během této série nedokázala dát Viktorii gól. "Nemyslím, že by dneska byla kvalita na jejich straně. Byl to boj, hodně centrů z naší i jejich strany. Jim se z jednoho podařilo dát gól, a nám ne. Ale neřekl bych, že nás v něčem přehrávali," uvedl Kadlec.

Právě on měl první šanci zápasu, ale sám proti brankáři Matúši Kozáčikovi neuspěl. "Běžel jsem se stoperem, navíc jsem to měl na dlouhou nohu. Jen jsem to píchnul a ani jsem pořádně nevěděl kam. Bohužel to trefilo Kozu do nohy," popsal český reprezentant.

Zahozené příležitosti Kadlec litoval, protože důležité zápasy podle něj rozhoduje první vstřelený gól. "Plzeň je hodně kvalitní a umí s vedením hospodařit. Ve druhé půli už bylo hodně faulů, bylo to rozkouskované a oni to v klidu dohráli, protože s tím umí pracovat," poznamenal čtyřiadvacetiletý útočník.

Sparta po první prohře pod vedením trenéra Davida Holoubka nabrala sedmibodovou ztrátu na vedoucí dvojici Mladá Boleslav, Plzeň. "Není to hezké, ale liga bude vyrovnaná a doufám, že budou ztrácet všichni. Bude záležet na nás, na podzim potřebujeme vyhrát každý zápas a uvidíme, s čím půjdeme do jara," konstatoval Kadlec.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy