Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Nejlepší střelec historie MS končí. Klose se v osmatřiceti letech rozloučil s kariérou

Berlín - S šestnácti góly je historicky nejlepším střelcem mistrovství světa. Na stará kolena se v šestatřiceti letech s německou reprezentací dočkal titulu světových šampionů. A nyní Miroslav Klose s kariérou končí. A bývalý útočník Kaiserslauternu, Bayernu, Werderu Brémy či Lazia se nyní hodlá stát trenérem.

Miroslav Klose s trofejí pro mistry světa
zdroj: ČTK/DPA/ autor: Marcus Brandt

Klosemu po minulé sezoně vypršela smlouva v Laziu Řím a nové angažmá si už nenašel. Před Itálií působil v Bayernu Mnichov, Brémách nebo Kaiserslauternu.

"V posledních měsících ve mně uzrála myšlenka zůstat na hřišti s vyhlídkou stát se koučem. Chtěl bych poděkovat Joachimu Löwovi (trenérovi Německa) a Hansi Flickovi (sportovnímu řediteli) za šanci nabrat zkušenosti v praktickém prostředí," uvedl Klose, který bude součástí německého realizačního týmu při listopadových zápasech se San Marinem a Itálií.

Rodák z Polska nastřílel na čtyřech světových šampionátech rekordních šestnáct gólů. Na MS v roce 2014 pomohl Německu ke zlatým medailím. Po úspěšném brazilském turnaji Klose ukončil třináctiletou reprezentační kariéru s bilancí 137 zápasů a nepřekonaných 71 gólů.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy