Buly - debata expertů

Necid ukončil dvouměsíční čekání na gól v turecké lize a pomohl Bursasporu k výhře

Ankara – Dva měsíce musel Tomáš Necid čekat, než v turecké lize opět dá gól. Zadařilo se mu až proti předposlednímu Mersinu a i díky jeho zásahu nakonec Bursaspor vyhrál 2:1. Český útočník zaznamenal osmou trefu v soutěži.

Slavící Tomáš Necid v dresu Bursasporu
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

Šestadvacetiletý Necid čekal na zásah od 24. října, kdy rozhodl utkání proti Kasimpase a se sedmi góly byl tehdy nejlepším střelcem turecké ligy. Pak však přišel dvouměsíční střelecký půst, během něhož se nedařilo celému týmu, který v tabulce klesl až na současné čtrnácté místo.

V duelu Bursaspor doma prohrával od 37. minuty po brance Brazilce Wellitona. Dvě minuty po přestávce však vyrovnal Necid a o sedm minut později výsledek otočil Sercan Yildirim. Domácí si díky tomu připsali první ligové vítězství po šesti porážkách v řadě. Společně s Necidem odehrál celé utkání i stoper Tomáš Sivok.