Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Severní Makedonie - Chile

Neapol uctí Maradonu, pojmenuje po něm stadion

Neapol truchlí kvůli úmrtí argentinského fotbalisty Diega Maradony, který v letech 1984 až 1991 působil v tamním klubu SSC. Od středečního večera zapálily stovky lidí svíčku před nástěnnou malbou, která zobrazuje slavného hráče ve čtvrti Quartieri Spagnoli. Ve městě lidé vyvěšují fotbalistovy podobizny. Neapolská radnice vyhlásila kvůli úmrtí Maradony den smutku a rozhodla se po něm pojmenovat stadion.

Neapol truchlí pro Maradonu
zdroj: ČTK/ABACA/IPA/ABACA

"Neapol se semkla kolem fotbalisty, jenž vstoupil do dějin našeho města a vynesl nás do fotbalového nebe i v době, kdy se to zdálo nemožné," uvedl starosta Luigi de Magistris, který v roce 2017 udělil Maradonovi čestné občanství.

Na počest fotbalisty, který s Neapolí vyhrál dvakrát ligový titul a jednou Pohár UEFA, přejmenuje vedení města stadion San Paolo. "Začali jsme to dnes ráno dávat dohromady. Udělali jsme první kroky k tomu, abychom zasvětili neapolský stadion Maradonovi," řekl De Magistris.

"Jakými slovy můžeme vyjádřit smutek, který prožíváme? Teď je čas pro slzy," napsal neapolský klub, který úspěchy z Maradonovy éry už nedokázal zopakovat. Jeho hráči dnes nastoupí k zápasu Evropské ligy proti Rijece se smuteční páskou na paži.

Je nám líto, video expirovalo.
Vízek o Maradonovi: Argentina ho milovala, Neapol zkazila

Italský tisk vzpomíná na Maradonovy fotbalové úspěchy, ale i na mnohé jeho prohřešky z doby, kdy v Neapoli působil. Maradona se stýkal s neapolskou mafií, která mu sháněla drogy a ženy, a nechal se vyfotografovat v bazénu bratrů Giulianů, kteří patřili v 80. letech k nejmocnějšímu mafiánskému klanu ve městě. Dlouho vedl spor s italskými úřady kvůli neuhrazené dani z příjmů. V roce 2017 Maradona stále dlužil italské daňové správě na neuhrazené dani, pokutách a úrocích z prodlevy zhruba 40 milionů eur (asi 1,1 miliardy korun).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy