Nápor Angličanek přišel vniveč, z cenného bronzu se radují Švédky

Souboj zklamaných semifinalistek zvládly na mistrovství světa lépe fotbalistky Švédska. Tým ze severu Evropy totiž v utkání o bronz udolal Anglii 2:1 a zopakoval stejné umístění z šampionátu 2011. Albion naopak na třetí místo z roku 2015 nenavázal.

Fotbalistky Švédska se radují z gólu v utkání s Anglií na MS
zdroj: REUTERS autor: Eric Gaillard

První gól vstřelila už v 11. minutě Kosovare Asllaniová, která potrestala obrovskou chybu Alex Greenwoodové při odkopu, a náskok "tre kronor" brzy zdvojnásobila chytrým obstřelem na zadní tyč Sofia Jakobssonová.

O korekci se sice ještě přestávkou postarala po brilantní individuální akci Francesca Kirbyová, ale vytrvalý tlak ve druhém poločase srovnání nepřinesl i díky obětavému zákroku Nilly Fischerové, jež v 88. minutě vyhlavičkovala z brankové čáry gólovou střelu Jill Scottové.

Švédsko tak uspělo i ve třetím zápase o třetí místo na mistrovství světa. Ze zisku bronzu se radovalo už v letech 1991 a 2011. Nejlepším výsledkem zůstává druhé místo z roku 2003, kdy podlehlo ve finále po prodloužení Německu, které tentokrát vyřadilo ve čtvrtfinále.

O titul se v neděli utkají v Lyonu úřadující šampionky z USA s mistryněmi Evropy Nizozemkami.