Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Itálie

Můžeme si za to jen sami, řekl po prohře s United Mourinho. Alli vinil aroganci

Návrat na Old Trafford mu zhořkl. José Mourinho musel sledovat, jak jeho Tottenham prohrává na půdě jeho bývalého zaměstnavatele Manchesteru United, který ho před rokem propustil, 1:2. Portugalský kouč tak přišel na lavičce Spurs o sérii tří výher a po utkání stejně jako záložník Dele Alli uznal, že hosté k duelu špatně přistoupili.

José Mourinho se snaží vyhnout skluzu v utkání Manchester United - Tottenham
zdroj: ČTK/PA/ autor: Martin Rickett

"Říkal jsem hráčům, jak United přistupují k domácím utkáním. Že mají silné začátky, hráči běhají a presují a snaží se vybláznit fanoušky. Musíme vinit jenom sami sebe. Neprohráli jsme kvůli útočnému stylu hry, ale protože jsme k utkání po emoční stránce špatně přistoupili," prohlásil Mourinho.

Souhlasil s ním i Alli, který v 39. minutě vyrovnávací brankou odpověděl na úvodní gól Marcuse Rashforda z šesté minuty. "Museli jsme se vyrovnat jejich energii. Neprohráli jsme proto, že by nás přehráli, nýbrž kvůli našemu přístupu. Nebyli jsme dostatečně hladoví a nedokázali jsme je obírat o míče," řekl Alli.

"Možná, že v tom hrála roli trocha arogance a přílišného sebevědomí, protože se nám v poslední době dařilo. Musíme se z toho poučit. Takové zápasy vás postaví zpátky na zem," uvedl třiadvacetiletý Angličan.

O výhře "Rudých ďáblů" rozhodl v 49. minutě z penalty druhou brankou večera Rashford. "United mají doma v této sezoně dobré výsledky proti nejlepším týmům. Ať už to bylo proti Chelsea, Liverpoolu nebo Leicesteru, pokaždé k zápasu správně přistoupili. Je to pro ně jednodušší díky tomu, jak hrají. Nebojí se doma hrát z defenzivy, počkat si a držet emoce pod kontrolou," konstatoval Mourinho.

Tottenham po prohře klesl na osmé místo. "V sobotu hrajeme s Burnley a musíme proti němu získat body, které jsme s United ztratili, abychom se co nejvíce přiblížili pozici, na níž se chceme na konci sezony nacházet," řekl šestapadesátiletý Mourinho.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy