Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Cesta za oceán

Fotograf se ztratil v chorvatské radosti. Ulovil tak parádní snímky

Mario Mandžukič v 109. minutě rozhoduje semifinále s Anglií. Běží k praporku, kde číhají fotoreportéři dychtiví po snímcích nevázaného chorvatského veselí. Hráči na sebe skáčou jako pominutí a tam někde dole pod horou těl leží i mexický fotograf agentury AFP Yuri Cortez. Takový kolotoč náhlého zájmu nečekal.

"Zrovna jsem si vyměnil objektiv na foťáku, když na mě naběhli. Popadali přese mě. Byl to bláznivý moment, byli radostí úplně bez sebe. Až pak si všimli, že ležím pod nimi," vyprávěl Cortez.

Na neobvyklou situaci zareagoval mexický fotograf jako profesionál a pokračoval ve focení. Díky tomu získal z bezprostřední blízkosti cenné snímky slavících hráčů i těch, kteří mu pomáhali zpět na nohy. "Ptali se mě, jestli jsem v pořádku. Jeden z nich mi podal objektiv a Domagoj Vida mě políbil," popisoval Cortez.

Díky nenadálé slávě si mohl fotograf dokonce prodloužit pobyt v Rusku, odkud ve čtvrtek brzy ráno odlétal domů do Mexika. "Říkal jsem mu, že by měl letět až později, protože ta událost vyvolala velký ohlas a telefon neustále vyzváněl. Ale už se chystal nastoupit na palubu letadla," uvedl šéfkoordinátor agentury AFP na šampionátu Vincent Amalvy, jenž chtěl Corteze poslat na nejbližší trénink Chorvatů. "Ale myslím, že v Mexiku ho po příletu čeká další kolo rozhovorů pro televize a jiná média," dodal s úsměvem.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy