Dva góly si v bundesligové premiéře zapsal do statistik Tomáš Čvančara. Útočník, který do Borussie přišel z pražské Sparty, nejprve v Augsburgu zvyšoval na 2:0, nakonec se však hosté báli o bodový zisk. V sedmé minutě nastavení ale Čvančara srovnal na konečných 4:4.
Leverkusen v úvodním kole porazil vítěze německého Superpoháru Lipsko 3:2. Adam Hložek nastoupil za vítěze v 89. minutě, nová brankářská posila Bayeru Matěj Kovář zůstal na lavičce. Útočník Patrick Schick se zotavuje po operaci.
Osmigólovou přestřelku v Augsburgu odstartoval ve 13. minutě obránce Mönchengladbachu Itakura hlavičkou po rohu. Čvančara zvýšil na 2:0, když si šikovně naběhl na Weiglovu přihrávku a z hranice malého vápna překonal brankáře Dahmena tvrdou střelou na přední tyč.
Augsburg téměř okamžitě snížil zásluhou Rexhbecaje, ale v 37. minutě vrátil hostům dvougólové vedení Ngoumou. Domácí odpověděli brankami Bauera a Michela, který vyrovnal z penalty v nastavení prvního poločasu.
V 76. minutě šel Augsburg dokonce do vedení, když se prosadil Vargas. Stejný hráč v nastavení fauloval ve vápně Borgese Sanchese a Čvančara z penalty v 97. minutě zařídil remízu.
Vítězný gól Leverkusenu dal v 64. minutě Wirtz, který zvýšil na 3:1 parádním obloučkem, jímž přehodil gólmana Blaswiche po centru autora první branky Frimponga. Lipskou už jen snížilo zásluhou své nové posily Opendy.
Heidenheim v prvním bundesligovém zápase v historii klubu neuspěl. Václav Černý si připsal gólovou asistenci už v šesté minutě, kdy poslal míč z pravé strany do malého vápna Windovi. Dánský útočník obstaral v 27. minutě i druhou branku po podobné akci, kterou rozjel Černý, a centroval tentokrát Svanberg.
Vicemistr Dortmund udolal Kolín nad Rýnem 1:0. Ve druhém poločase zachránil Borussii čisté konto několika dobrými zákroky brankář Kobel a dvě minuty před koncem rozhodl útočník Malen.
Freiburg zvítězil na hřišti Hoffenheimu 2:1. Pavel Kadeřábek odehrál za domácí celé utkání.
Německá fotbalová liga – 1. kolo:
Německá fotbalová liga – 1. kolo:
Augsburg – Mönchengladbach 4:4 (29. Rexhbecaj, 41. Bauer, 45.+6 Michel z pen., 76. Vargas – 27. a 90.+7 z pen. Čvančara, 15. Itakura, 37. Ngoumou), Hoffenheim – Freiburg 1:2 (51. Kabak – 39. vlastní Szalai, 45.+3 Sallai), Leverkusen – Lipsko 3:2 (24. Frimpong, 35. Tah, 64. Wirtz – 40. Olmo, 71. Openda), Stuttgart – Bochum 5:0 (18. a 77. Guirassy, 60. a 67. Silas, 38. Zagadou), Wolfsburg – Heidenheim 2:0 (6. a 27. Wind), Dortmund - Kolín nad Rýnem 1:0 (88. Malen).