Následuje
Manchester United - Club Brugge

Mistra světa Gattusa prověřuje policie, zda neovlivňoval zápasy

Řím – Na Gennara Gattusa, mistra světa z roku 2006, dopadá stín podezření, že se podílel na manipulaci zápasů v italském fotbale. Podle agentury ANSA prohledala policie domy Gattusa a dalšího někdejšího hráče AC Milán Cristiana Brocchiho. Oba dvojnásobní vítězové Ligy mistrů prý byli ve spojení se čtyřmi muži, které policie již dříve kvůli podezření z ovlivňování zápasů zatkla. 

Genaro Gattuso
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

Má jít o spojky, které kontaktovaly hráče jménem jiných osob, které chtěly zmanipulovat utkání. Státní zástupce v Cremoně Roberto Di Martino řekl, že Gattuso a Brocchi jsou podezřelí, že byli součástí skupiny, která ovlivňovala zápasy včetně nejvyšší soutěže v závěru sezony 2010/11.

Vyšetřováno je dalších dvacet lidí, razie se týkala celkem 16 domů. "Zapojení Gattusa a Brocchiho do případu ukázaly odposlechy telefonů," řekl Di Martino. Podle něj se vyšetřování týká asi 30 zápasů, přičemž řada podezření padá i na duely první ligy. K manipulování prý sloužily částky od 600 (16,5 milionu korun) do 700 tisíc eur (19,3 milionu korun). "Tato suma obsahovala odměnu za zprostředkování a zároveň její část sloužila k uplácení aktérů zápasů," řekl Di Martino.

Gattusův právní zástupce Andre D'Amico uvedl, že bývalý fotbalista je v šoku. "Teď je hlavní nedělat žádné předčasné závěry a počkat, až zjistíme, proč se tato jména objevila na veřejnosti," prohlásil. Gazzetta dello Sport napsala, že podezřelé jsou zápasy Milána proti Laziu, Chievu a Bari v únoru a březnu v roce 2011, kdy AC získal titul. Vyšetřování se prý týká i utkání dalších slavných týmů Juventusu a Interu Milán. 

Pětatřicetiletý Gattuso hrál za Milán do roku 2012. Minulou sezonu strávil bojovný záložník ve švýcarském Sionu, kde chvíli působil i v roli hrajícího trenéra. V létě převzal Palermo, které sestoupilo do druhé italské ligy, ale na jeho lavičce vydržel jen šest zápasů. Za národní tým Gattuso odehrál v letech 2000 až 2010 73 zápasů.

O dva roky starší Brocchi nastoupil v italském dresu jen jednou, ale za Milán hrál šest sezon. Působil také v Interu, Fiorentině a naposledy v Laziu Řím, kde po minulém ročníku ukončil kariéru. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy