Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Liga mistrů UEFA

Rosický odjel léčit achillovku do Prahy, vrátit se má v úterý

Vratislav - Kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický v neděli odjel z dějiště mistrovství Evropy do Prahy, kde bude za pomoci fyzioterapeuta Pavla Koláře léčit zraněnou achilovku. Podle serveru Aktualne.cz má Rosický ve šlaše zánět. Do Vratislavi se má záložník Arsenalu vrátit v úterý.

Tomáš Rosický s Michalem Bílkem
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

Lékař reprezentačního týmu Petr Krejčí novinářům řekl, že Rosický odjel do české metropole kvůli lepším možnostem léčby v motolské nemocnici. "Léčba, kterou jsme chtěli zkusit, tady (ve Vratislavi) nejde udělat," uvedl Krejčí, aniž by hovořil konkrétněji. Fyzioterapeut Kolář, v jehož péči nyní Rosický je, nechtěl spekulovat, jaké jsou šance na fotbalistův start ve čtvrtečním zápase.

"Je to otevřené. Jakýkoli nález na Achillově šlaše je signálem závažného problému. Nasadili jsme další účinnou léčbu. Každopádně platí, že tento typ zranění je výrazně nepříjemnější pro fotbalisty než třeba pro hráče ledního hokeje," citoval Koláře web Aktualne.cz. Kvůli zdravotním potížím Rosický střídal v poločase úterního utkání s Řeckem. V rozhodujícím zápasu základní skupiny proti domácímu Polsku v sobotu nenastoupil, v sestavě ho ve středu záložní řady nahradil Daniel Kolář.

Po postupu do čtvrtfinále, v němž se český tým ve čtvrtek ve Varšavě utká s Portugalskem, Rosický připustil, že momentálně není příliš pravděpodobné, že by se dal do té doby do pořádku, aby mohl nastoupit. "Šance je, ale není veliká," řekl jednatřicetiletý středopolař londýnského Arsenalu.

Češi dnes opět absolvovali otevřený trénink. Oproti dřívějším, kdy na ně pravidelně přicházely tisíce lidí, jich dnes dorazilo jen několik set. "Lidi byli asi v práci," reagoval s úsměvem záložník Daniel Kolář. První český trénink ve Vratislavi však 4. června připadl také na všední den a davy místních fanoušků si jej stejně nenechaly ujít. Teď je však znát, že nadšení z Poláků vyprchává. Z balkonů po vyřazení domácího týmu z Eura postupně mizí národní vlajky, stejně tak i ze střech automobilů.

"Možná to má vliv, lidé asi měli jiná očekávání a teď jsou zklamaní," podotkl Kolář. Polsko si asi nebude dělat státní svátek, když Češi mají ve všední den trénink," smál se obránce Michal Kadlec. "Ale jsme rádi za to, že nám zatleská i ta hrstka fanoušků," dodal. Fotbalisté se i dnes polským příznivcům odměnili rozdáním mnoha autogramů.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy