Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Největším zklamáním jsou na ME Nizozemci, překvapit může český tým

Praha - Za největší zklamání ukončené skupinové fáze fotbalového mistrovství Evropy považují experti jednoznačně Nizozemsko, které prohrálo všechny tři zápasy. Zaujali je naopak výkony českého a německého mužstva, které považují za největšího kandidáta v bojích o titul.

Arjen Robben proti Dánsku
zdroj: Getty Images

Skupina B sice byla označována jako "skupina smrti", přesto se v ní tak výrazné propadnutí Nizozemska nečekalo. "Jejich hra nebyla nic extra, byla to taková rozháraná hra individualit bez týmového pojetí. To je pro mě největší propadák mistrovství," řekl trenér slovenské Trnavy Pavel Hoftych.

"To, že nezískali ani bod Irové, mohli fotbaloví odborníci očekávat, ale že stejně dopadne i silný tým Nizozemska, mě zaskočilo," uvedl kapitán olympijských vítězů z Moskvy 1980 Rostislav Václavíček.

Z osmi týmů ve vyřazovací fázi mají podle Hoftycha největší šanci na finále Německo a Španělsko. "Němci jsou dlouhodobě špička, z toho kolotoče nikdy nevypadli. Mají perfektně poskládané mužstvo, jejich současný trenér navázal na předchozí práci. V týmovém pojetí jsou nejdál a když se dostanou do finále, budou mít proti Španělům obrovskou šanci. Jsou přímočařejší a týmovější," zhodnotil bývalý trenér Zlína a Bohemians 1905.

Také Psotka dává velké šance týmu ze střední Evropy. "Němci jsou výborně kondičně i takticky připraveni a v posledních letech dokázali poskládat tým, který je velmi technický a zvládá dobře přechodovou fázi. Jsou pro mě velkým favoritem. Španělé hodně sází na držení míče a kombinaci a spoléhají, že alespoň jednu šanci v zápase promění. Nemyslím, že jsou tak silní jako dřív," uvedl Psotka.

Trénink české reprezentace
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

Experty zaujaly také výkony české reprezentace a před čtvrtečním čtvrtfinále s Portugalskem jí věří. "Mezi nejpříjemnější překvapení patříme i my. Myslím především z hlediska poučení se z prvního zápasu a nárůstu formy. Věřím, že můžeme zamíchat kartami," řekl Hoftych.

Optimistický je před soubojem s týmem okolo Cristiana Ronalda i Psotka. "České mužstvo hraje hodně kompaktně a dobře do defenzivy. I druhý poločas s Polskem byl hodně nebezpečný v přechodové fázi a protiútocích. Myslím, že tohle by mělo platit i na Portugalsko." Václavíček považuje za velkou zbraň zlepšenou práci obrany. "Z mé pozice jsem pozorně sledoval i hru našich stoperů, kteří svou roli s výjimkou prvního zápasu s Ruskem dokonale zvládli," dodal Václavíček.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy