Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Bröndby Kodaň - AC Sparta Praha

Velké kamarádství z WHU musí jít stranou. S Ricem si nedáme nic zadarmo, řekl Souček

Ve středu zálohy West Hamu vytvořili duo, které budí respekt v celé Premier League. Navíc i mimo hřiště jsou Tomáš Souček a Angličan Declan Rice výbornými parťáky a velkými kamarády. V úterý však budou stát každý na opačné straně barikády, jelikož v závěrečném utkání základní skupiny český tým vyzve v boji o první místo ve skupině hvězdný Albion. "Do soubojů půjdeme naplno, ale zároveň v rámci fair play. Nedáme si nic zadarmo," hlásí opora reprezentace a není sama.

Tomáš Souček (vlevo) a Declan Rice slaví výhru West Hamu
zdroj: REUTERS autor: Alex Pantling

Souček ale není jediným Čechem, který bude mít zvýšenou motivaci. Střenutí vyhlíží i zbylé trio působící na ostrovech. Další člen West Hamu obránce Vladimír Coufal, útočník Burnley Matěj Vydra a obránce druholigového Bristolu Tomáš Kalas.

"Těším se na to. Bude to pro mě specifické i výjimečné zároveň. Fanoušci nás, kteří hrajeme v anglické lize, budou určitě hodně sledovat a hodnotit. Co jsem měl zprávy, tak se na nás připravují a berou nás jako velký tým," prohlásil Souček.

Ve středu pole by měl svádět souboje s dvaadvacetiletým spoluhráčem Ricem, pokud oba do utkání nastoupí. "S Declanem jsme se o tom bavili, jsme velcí kamarádi. Odehráli jsme prakticky vše spolu ve středu hřiště, a najednou bude jeden velký zápas, v němž budeme největší rivalové. Navíc přímo na svých postech, takže budeme hrát na sebe. Bude to zvláštní pro celý West Ham i trochu pro nás," uvedl Souček.

Duel Česka s Anglií řešil Fotbal fokus podcast, který naleznete také na podcastových aplikacích jako Spotify a další:

"Do soubojů půjdeme naplno, ale zároveň v rámci fair play. Nedáme si nic zadarmo, ale po zápase zase budeme velcí kamarádi. Tak to má být," dodal šestadvacetiletý záložník.

Duel s Anglií s napětím vyhlíží i Coufal. "S Declanem jsme si o utkání povídali už ve West Hamu. Těším se na to," prohlásil Coufal, který věří, že by českému týmu mohlo pomoci, že má v kádru čtveřici hráčů z anglických soutěží.

"Je důležité, že známe tým Anglie. Nejen já a Tomášové Souček a Kalas, ale i Matěj Vydra. Síla Anglie je neskutečná, je to jeden z největších favoritů na zlatou medaili. Ten zápas si nesmíme udělat těžší, než bude. A zkusit překvapit celé Wembley," doplnil osmadvacetiletý bek.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Chorvatsko – Česko

Výjimečný bude zápas i pro útočníka Vydru, jenž v Anglii vedle Burnley působil také v Derby, Watfordu, Readingu a West Bromwichi. "Myslím, že s Anglií to bude na ostří nože. Oni nás v kvalifikaci na tenhle šampionát porazili ve Wembley 5:0, my jim to v Edenu vrátili výhrou 2:1. Určitě to bude hodně zajímavé," připomněl Vydra souboje z minulé kvalifikace.

Český tým po výhře 2:0 nad Skotskem a remíze 1:1 s Chorvatskem překvapivě vede o skóre před Anglií tabulku skupiny. Pokud reprezentanti ve Wembley získají aspoň bod, nečekaně postoupí do vyřazovací fáze z prvního místa.

Je nám líto, video expirovalo.
Češi odletěli do Londýna na zápas s Anglií
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy