Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Přece jen bez Schicka a Marečka. Vrba oznámil konečnou nominaci

Kranzach (Rakousko) - Na soustředění do Rakouska jeli jako náhradníci a na jejich pozici v týmu se nakonec nic nezměnilo. Na mistrovství Evropy ve Francii si tak nezahrají záložník Sparty Lukáš Mareček a útočník Bohemians Patrik Schick. Sledujte náš velký přehled všech kádrů na Euru.

Patrik Schick
zdroj: ČTK autor: Dalibor Glück

Vrba už před odjezdem do Rakouska avizoval, že Schick a Mareček jedou na soustředění jako náhradníci, i když upozornil, že jeho rozhodnutí nemusí být konečné. Dvacetiletý Schick byl jediným úplným nováčkem v nominaci, šestadvacetiletý Mareček odehrál za reprezentaci jen dva březnové přípravné duely. Už 20. května kouč ze širší nominace vyškrtl obránce Ondřeje Zahustela, záložníka Jana Kovaříka a útočníka Matěje Vydru.

"Ti hráči to věděli už před soustředěním, chtěl jsem je vidět v akci, oba mě příjemně překvapili, o to složitější to pro mě bylo jim to dnes potvrdit," řekl Vrba. "Pokud by se ještě něco stalo, tak budu donominovat jen z těchto dvou hráčů," dodal.

Je nám líto, video expirovalo.
Vrba vyřadil z nominace na ME Schicka a Marečka

Vrba bere na Euro trojici brankářů, osm obránců, devět záložníků a tři útočníky. "Všichni tři útočníci jsou nyní na stejné startovní čáře. Máme tam typologicky dva vysoké hráče, k nim Davida Lafatu, se kterým se dá jít do kombinace a je to nejlepší střelec české ligy," uvedl kouč reprezentace.

V nominaci neschází žádná z tradičních opor, jež se zasloužily o postup z kvalifikace. Nechybí ani uzdravený kapitán Tomáš Rosický či Josef Šural s Davidem Pavelkou, kteří měli na jaře rovněž zdravotní potíže. "Teď jsou všichni hráči zdravotně v pořádku. I Bořek Dočkal doléčil zranění, Roman Hubník měl potíže s blokací krku, ale všichni už normálně trénují," prohlásil Vrba. 

Deset hráčů bude na seniorském mistrovství Evropy startovat poprvé v kariéře. Na třetí pokus se premiérové pozvánky na Euro dočkal obránce Daniel Pudil, který na poslední chvíli vypadl z nominací na šampionáty v letech 2008 a 2012.

Vedle něj se na ME poprvé dostali také brankáři Tomáš Vaclík s Tomášem Koubkem, obránce Pavel Kadeřábek, záložníci Bořek Dočkal, Ladislav Krejčí, Jiří Skalák, Pavelka a Šural a útočník Milan Škoda. Naopak rekordmany jsou obě největší opory, brankář Petr Čech s kapitánem Rosickým, a záložník Jaroslav Plašil, které čeká už čtvrté Euro.

"Je to hladový výběr. Spousta lidí asi nebere náš tým tak vážně, jak si zaslouží, ale doufám, že už ve skupině ukážeme soudržnost, která se tu na soustředění vytváří. A že se potvrdí, že tým nedělají jména. Věřím, že jsem schopni překvapit," doplnil Vrba.

Český tým se nyní připravuje na soustředění v Rakousku, kde už odehrál přípravný zápas s Maltou a ve středu se utká s Ruskem. Hned poté se mužstvo vrátí domů a 5. června sehraje generálku před ME s Jižní Koreou. Na šampionát tým odletí 8. června a ve skupině se postupně utká s obhájcem titulu Španělskem, Chorvatskem a Tureckem.

Konečná nominace ČR na ME ve Francii 2016

Brankáři: Petr Čech (Arsenal), Tomáš Vaclík (Basilej), Tomáš Koubek (Liberec)
Obránci: Theodor Gebre Selassie (Brémy), Pavel Kadeřábek (Hoffenheim), Michal Kadlec (Fenerbahce), Tomáš Sivok (Bursaspor), Roman Hubník (Plzeň), Marek Suchý (Basilej), Daniel Pudil (Sheffield Wednesday), David Limberský (Plzeň)
Záložníci: Bořek Dočkal (Sparta), Vladimír Darida (Hertha Berlín), Tomáš Rosický (Arsenal), Jaroslav Plašil (Bordeaux), David Pavelka (Kasimpasa), Daniel Kolář (Plzeň), Ladislav Krejčí (Sparta), Jiří Skalák (Brighton), Josef Šural (Sparta)
Útočníci: Tomáš Necid (Bursaspor), David Lafata (Sparta), Milan Škoda (Slavia).

Trenér: Pavel Vrba

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy