Následuje
MS 2020 Itálie

Komentáře polských médií: Hezký generační zážitek. Efektivita Achillovou patou

Varšava – Neporažený se loučí s turnajem, tým, který ještě v 90 minutách nevyhrál, je v semifinále. I takhle krutý dokáže být fotbal. Poláky vyřadily ve čtvrtfinálovém duelu s Portugalskem v Marseille až penalty, které skončily 3:5 po selhání Jakuba Baszczykowského. I po prodloužení byl zápas 1:1. Polská média hořekují i truchlí. Chválí start, ale litují závěru.

Zklamaní polští fanoušci
zdroj: Reuters

"Horor v Marseille. Prohráli jsme po penaltách, ale děkujeme," uvádí zpravodajská televize TVN 24. "Začátek byl jako ze snu, byl báječný. Obr se probudil - Robert Lewandowski překonal portugalského brankáře již ve sté vteřině utkání na Stade Velodrome," připomněla dosavadní gólové trápení klíčového hráče týmu na turnaji.

Poláci na Euru neprohráli v základní hrací době ani jednou a troufali si na medaili, proto jsou zklamaní. "Vypadnutí v této fázi turnaje, kdy se zdálo, že semifinále je opravdu na dosah, bolí," řekl brankář Lukasz Fabiaňski. "Odjíždíme se vztyčenou hlavou, chyběla jen trocha štěstí. Odjíždíme s třemi remízami a dvěma výhrami, ale Portugalci jsou v semifinále, ačkoliv vyhráli jediný zápas v prodloužení," poznamenal šéf polského fotbalu Zbigniew Boniek.

Kruté vypadnutí

"Vypadnout z Eura bez prohry v zápase, to je kruté!" napsala v titulku Gazeta Wyborcza. "Vypadli jsme z Eura, přestože jsme ani chvilku nedovolili žádnému soupeři, aby vedl. Fotbalisté nám konečně dodali jiné dojmy než trapné, dokonce udělali pro fanoušky z Eura 2016 hezký generační zážitek," zdůraznil deník.

"Poláci říkali, že se chtějí zapsat do dějin, ale nezmínili se, že napíší hned několik dílů najednou... Jakoby si chtěli odpracovat to, co jsme nezažili na předchozích mistrovstvích, a potěšit fanoušky, zvyklé, že turnaje nekončí běháním mrazu po zádech, ale obavami z ostudy. My, Poláci, jsme se konečně stali plnoprávnými účastníky hry a čerpali jsme z ní radost jako druzí," ocenil list. Poznamenal rovněž, že Blaszczykowski sice neproměnil penaltu, ale i tak byl jedním z nejlepších hráčů týmu.

Efektivita Achillovou patou

Na "smolnou loterii" v penaltovém rozstřelu si stěžuje Rzeczpospolita. Polská reprezentace podle deníku udělala více, než se dalo čekat. Útěchou může být i postup mezi osm nejlepších týmů Evropy, protože tak vysoko v 21. století Poláci ještě nebyli. Bohužel Portugalcům nepřidali druhý gól - efektivnost se opět ukázala Achillovou patou polského týmu, který v žádném zápase nevstřelil více než jeden gól. "Polská reprezentace nám již dávno neposkytla takové emoce. Na víc neměla," uzavřel komentátor.

Ještě drsněji zkritizovala fotbalisty hvězda polského popu Maryla Rodowiczová. "Od 30. minuty hráli příšerně. Kdybych tak hrála na koncertech? Měla bych sílu na přídavek? Ale je to jejich profese. Když fotbalisté nemají kondici, tak ať trénují! Sorry!" řekla prominentní fanynka televizi Polsat.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy