Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklotoulky

Jako při debutu. Santos ale chce nyní Francii zdolat. Je to největší zápas kariéry, řekl

Paříž – Když přišel před jednadvaceti měsíci k reprezentaci Portugalska, prvním soupeřem svěřenců trenéra Fernanda Santose byla právě Francie. Selecao tehdy těsně prohráli a jednašedesátiletý kouč si myslí, že finálové utkání Eura v Paříži je ideálním střetnutím pro odvetu. Ta pro něj bude největším zápasem kariéry.

Trenér Portugalska Fernando Santos
zdroj: REUTERS autor: Regis Duvignau

"Před dvěma lety jsem proti nim vedl svůj první zápas u reprezentace a naším cílem bylo finále mistrovství Evropy," řekl Santos. "Všechno nám naštěstí vyšlo. Jsme silnější, lepší a držíme víc pospolu," přidal kouč, který u týmu nahradil Paula Benta.

Pod jeho vedením Portugalsko vypadlo na mistrovství světa už v základní skupině a když do kvalifikace Eura vstoupilo prohrou 0:1 s Albánií, Bento odstoupil. Reprezentaci měl pozvednout Santos, který získal titul s Portem a na mistrovství světa před dvěma lety dovedl Řecko k historickému postupu do vyřazovacích bojů.

S Řeckem navíc už na Euru v roce 2012 prošel do čtvrtfinále, úspěchu s Portugalskem si však cení mnohem víc. "Finále bude vrcholem mojí dosavadní kariéry," řekl Santos, jenž v 13 soutěžních zápasech s týmem ještě neprohrál. "Bude to o rodné zemi, vlajce, rodině a přátelích. Z osobního pohledu to pro mě bude hrozně důležitý zápas," dodal.

Podobný návrat jako Santose čeká také největší portugalskou hvězdu Cristiana Ronalda, který byl ještě jako devatenáctiletý mladík u domácí finálové porážky s Řeckem na mistrovství Evropy v roce 2004. "Nikdo nevěřil, že bychom teď mohli dojít až do finále," uvedl jednatřicetiletý útočník.

Ronaldo už vyhrál Ligu mistrů, třikrát se stal nejlepším hráčem světa a jediné, co mu ve sbírce chybí, je úspěch s národním týmem. "Doufám, že po finále se budeme smát nebo budeme plakat slzy štěstí. Vždycky jsem chtěl s reprezentací získat nějakou trofej. Chybí nám kousek a věřím, že to dokážeme," prohlásil.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Německo - Francie
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy