Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Toi Toi Cup 2020 Mladá Boleslav

Chvála mě trochu překvapila. Nemyslím, že jsem hrál tak dobře, řekl Hubník

Tours (Francie) – Jeho jméno v sestavě proti Španělsku pro mnohé znamenalo překvapení. Roman Hubník však proti obhájcům titulu předvedl velice dobrý výkon, na čemž se shodli v hodnocení experti. Samotného dvaatřicetiletého fotbalistu ale chvála překvapila, protože prý už odehrál spoustu kvalitnějších zápasů. Prohru 0:1 gólem v 87. minutě postupem času už stejně jako spoluhráči hodil za hlavu.

Roman Hubník v utkání se Španělskem
zdroj: REUTERS/Albert Gea Livepic

"Nějaké ohlasy jsem měl, určitě to potěší, ale člověk musí zůstat na zemi. Trošku mě to i překvapilo. Úplně necítím, že bych odehrál až tak kvalitní zápas," řekl Hubník po tréninku v Tours, kam se tým vrátil po zápase v Toulouse se Španělskem.

Pro české fotbalisty byl zápas těžký nejen fyzicky, ale podle Hubníka hlavně psychicky. "Bylo to psychické vypětí jak kondiční, tak hlavně co se týče koncentrovanosti. Včera to bylo hodně náročné a pro mě to byl asi nejkoncentrovanější zápas, co jsem kdy odehrál," prohlásil Hubník.

Hubník se přitom stále dostatečně nevyléčil ze zranění. V přípravě s Ruskem mu v souboji zlomil nos Arťjom Dzjuba a český stoper mohl utkání odehrát i s chráničem. To ale odmítl. "Bylo by to asi hodně nápadné a chtěl jsem se toho vyvarovat. Jdu na riziko, že soupeř o mně neví, a doufám, že to tak bude dál," smál se Hubník. "Úplně v pořádku to není, doufám, že do něj nedostanu," doplnil.

Jeho výkon chválil i kouč Pavel Vrba. "Myslím, že jsem odehrál spoustu kvalitnějších zápasů. Tento bych neřadil někam, že bych dominoval," uvedl Hubník. "Bylo to jen o bránění, nadstavba dopředu nebyla ani prakticky možná," doplnil stoper Viktorie Plzeň.

Na hřišti byl ovšem hodně vidět a dokonce se jednou dostal po standardce v druhé půli i k dobré šanci. Předtím zase nechybělo moc, aby si dal vlastní gól. Míč skončil na vnější části tyče. "Mohl jsem dát prakticky dva góly. Trefil mi špičku stojné nohy, ale viděl jsem, že jde balon mimo. Trefilo to ještě tyčku," řekl k soupeřově šanci.

"U té mé gólové šance na druhé straně jsem to měl na dlouhou nohu. Nemohl jsem tomu dát razanci a myslím, že to gólman v pohodě chytnul," doplnil Hubník.

V generálce s Koreou kvůli problémům s krkem a nosem nehrál, přesto nakonec dostal v základní sestavě proti Španělům přednost před Kadlecem. "Dozvěděl jsem se to na přípravě. Byl jsem rád, že jsem v sestavě byl. Odvedl jsem, myslím, dobrý výkon. Uvidíme proti Chorvatsku, jestli mi trenér dá důvěru, nebo ne. Doufám, že v sestavě zůstanu dál," přál si Hubník, který si zahrál soutěžní utkání za reprezentaci poprvé od porážky 1:4 s Ruskem v úvodu Eura před čtyřmi lety.

Spolu s druhým stoperem Tomášem Sivokem proti Španělům výborně řídili obranu, ale tři minuty před koncem už český tým po centru kapituloval. "Bylo to po standardce, kdy tam zůstali oba stopeři. Já měl v tu chvíli Ramose, který byl na zadní tyči, a křičel jsem na kluky, že tam mají záda. Hlídal jsem Ramose a Iniesta nacentroval tak, že Piqué byl volný a skóroval," popsal Hubník.

"Po zápase byla celá kabina zklamaná, ale postupem času ten zápas házíme za hlavu. Máme ještě dva zápasy před sebou, atmosféra je tady dobrá a pokusíme se udělat co nejlepší výsledek v pátek. Zlomový zápas přijde buď s Chorvaty nebo Turky. Bylo by dobré urvat nějaké body s Chorvaty a do posledního zápasu jít buď, anebo," dodal Hubník.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy